Satelity będą szpiegowały samochody Polaków

Opublikowano: 17.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1431

Szokujące plany rządu związane z likwidacją obecnego systemu pobierania myta za przejazd drogami zwanego viaToll. Obecnie trwa proces zmiany systemu z radiowego na satelitarny, oparty o system pozycjonowania GPS.

W tej chwili w kilkudziesięciu miejscach w Polsce istnieje tak zwany odcinkowy pomiar prędkości. Jeśli rząd zdoła narzucić nową technologię do płacenia za autostrady, opartą o system GPS, to właściwie automatycznie wszędzie w Polsce będzie odcinkowy pomiar prędkości.

Chodzi o korki na autostradach, które mają być rozładowane za pomocą systemu analizującego trasę przejazdu i wystawiającego rachunek za przejechane kilometry. Docelowo ma to spowodować, że znikną bramki na autostradach. Zatem aby nie stać w korkach będziemy musieli zgodzić się na szpiegowanie nas przez rządzących i można założyć, że wycisną z nas ostatnie pieniądze na podstawie gromadzonych danych.

Pierwotnie przekonywano, że tworzony system, zakładający stosowanie smartfonów i dedykowanej aplikacji, ma być również stosowany tylko przez zajmujących się transportem ciężarowym. Objaśniano, że to naturalna ewolucja dzisiejszego viaTolla z bramownicami. Docelowo ma on być stosowany do obciążania firm transportowych z korzystania z polskich dróg – nie tylko autostrad, ale i dróg krajowych.

W przypadku zwykłych Polaków jeszcze nie ma mowy o opłatach za drogi inne niż autostrady, ale jak wiadomo nie ma takiej niegodziwości, której nie popełni rząd gdy brakuje mu pieniędzy podatników i należy się spodziewać, że wkrótce takie rachunki za wszystkie przejechane kilometry będą płacić wszyscy Polacy. Biorąc pod uwagę zaprezentowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy umiłowanie do zamordyzmu władzy, można założyć, że za jakiś czas każdy samochód będzie musiał rejestrować swoją trasę za pomocą GPS i internetu mobilnego.

Jak zauważyli politycy Konfederacji, na takie szpiegowanie wszystkich obywateli za pomocą systemu pozycjonowania geograficznego, nie zdecydowali się nawet przodujący w implementacji totalitaryzmu Chińczycy…

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robcioRR
Użytkownik
robcioRR

Kiedy czipy? Kiedy czipy bo my Polacy juz sie niecmozemy doczekac!!!!! I likwidacja gotowki i syatem Chinski !!!!! Kiedy ukochany PO PiS to zrobi wreszcie bo nudno jakos smutno….

Murphy
Użytkownik
Murphy

Co do pomysłu to przecież można na bramkach kontrolnych zamontować kamery które czytają tablice rejestracyjne. Taki system jest już od wielu lat stosowany do pomiaru prędkości odcinkowej na autostradach Holandii. Nawet w niektórych supermarketach są kamery rozpoznające numery tablic samochodowych, tak że przy czasie pobytu na parkingu poniżej bezpłatnego limitu kamera otwiera szlaban wyjazdowy automatycznie.

@rok2: Teraz tylko czekać jak jakiś haker poinstaluje skanery płatności w klamkach drzwi i już cała płatność idzie na jego konto bez wiedzy posiadacza chipa. O kant tyłka taki system rozbić. Zrezygnowano z drugiego stopnia zabezpieczeń (coś co wiesz) na jednostopniowe (coś co masz), które już nie jest żadnym zabezpieczeniem. To samo jest już od kilku lat w niektórych miejscach z bezdotykowymi kartami bankowymi, które umożliwiają płacenie do określonej sumy bez podania pin’a. Do tego jeszcze brak możliwości zmiany limitu przy którym wymagany byłby pin. Ja z takich kart zrezygnowałem, bo jest to niebezpieczne rozwiązanie.