Sankcje USA dla żydowskich osadników z Zachodniego Brzegu

Opublikowano: 06.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2036

Departament Stanu, wykonał niemal bezprecedensowe posunięcie wobec Izraela, informując we wtorek, że nałoży zakaz wjazdu do USA na ekstremistycznych żydowskich osadników zamieszanych w serię niedawnych ataków na Palestyńczyków w okupowanym Zachodnim Brzegu.

Sekretarz stanu Antony Blinken ogłosił ten krok po tym, jak w zeszłym tygodniu ostrzegł Izrael, że administracja prezydenta Joe Bidena podejmie działania w związku z tym atakami. Blinken nie ogłosił indywidualnych zakazów wydawania wiz, ale rzecznik departamentu Matthew Miller powiedział, że zakazy zaczną obowiązywać od wtorku i obejmą „dziesiątki” osadników i ich rodzin, a liczba ta będzie większa, jeśli przemoc wśród osadników będzie się utrzymywać. Odmówił zidentyfikowania osób ze względu na poufność. Nie wiadomo, co będzie w sytuacji, gdy owi ekstremistyczni żydowscy osadnicy są również obywatelami USA?

W ostatnich tygodniach administracja nasiliła wezwania wobec Izraela, aby zrobił więcej, by ograniczyć ofiary cywilne. Stany Zjednoczone powstrzymały się od bezpośredniej krytyki ofensywy w Gazie, ale coraz częściej mówi się otwarcie o przemocy ze strony osadników na Zachodnim Brzegu i braku reakcji Izraela na wezwania USA do jej zaprzestania. „Podkreśliliśmy, że izraelski rząd potrzebę zrobienia więcej, aby pociągnąć do odpowiedzialności ekstremistycznych osadników, którzy dopuścili się brutalnych ataków na Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu” – stwierdził Blinken w oświadczeniu. „Jak wielokrotnie powtarzał prezydent Biden, te ataki są niedopuszczalne”.

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej poinformowało w poniedziałek, że od 7 października co najmniej ośmiu Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu zostało zabitych przez osadników. Agencja ONZ podała, że ​​odnotowała 314 ataków osadników, które spowodowały ofiary w Palestynie lub zniszczenia mienia należącego do Palestyńczyków, lub jedno i drugie. Jedna trzecia ataków obejmowała groźby z użyciem broni palnej, w tym strzelaninę, a w prawie połowie ataków osadnikom towarzyszyły siły izraelskie lub byli oni przez nie aktywnie wspierani.

Wtorkowe posunięcie następuje zaledwie miesiąc po przyznaniu Izraelowi prawa przystąpienia do amerykańskiego programu, który umożliwia jego obywatelom bezwizowy wjazd do USA. Osoby objęte tą akcją nie będą kwalifikować się do programu, a osobom posiadające aktualne wizy amerykańskie będą one anulowane.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 06.12.2023 18:29

    Oj tam, Oj tam! Myckowi syjoniści ,,pogrożą paluszkiem,, swojemu ,,wasalowi,,I ten szybciutko wycofa się z tych zamiarów. Założymy się? Wkrótce wszystko się ,,rozmyje,, jak zawsze…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.