Sankcje przeciwko Islandii i Wyspom Owczym

Opublikowano: 14.09.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 575

W środę Parlament Europejski przyjął sankcje przeciwko Islandii i Wyspom Owczym, które są oskarżone o niezrównoważone rybołówstwo i przeławianie zasobów makreli.

Sześćset pięćdziesięciu dziewięciu deputowanych głosowało nad ustaleniem nowych regulacji i rozporządzeń, które to mają na celu wprowadzenie sankcji przeciwko Islandii i Wyspom Owczym. Wśród wszystkich głosujących, 11 deputowanych było przeciw i 7 wstrzymało się od głosu. Umowa, którą przyjęto w parlamencie zawiera ograniczenia ilościowe dotyczące importu ryb, w tym makreli z tych krajów do UE.

Według Komisji Europejskiej, połowy makreli były w tym roku o 36 proc. większe od zasobów, które według UE zostały uznane za zrównoważone.

Źródło: Informacje.is


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. ARTUR 14.09.2012 13:19

  Unia nie musi głosować zakazu kupna .Islandia już od paru miesięcy nie sprzedaje swoich produktów do Unii bo nie będą handlować z przestępcami ,Iran nałożył embargo na ropę w lutym i Unia musiała płacić za nią złotem lub kupować u pośredników a efekty widzimy w elektrowniach atomowych które są maksymalnie obciążane z braku innych żródeł grzewczych ,pękają bloki energetyczne w Belgii i Francji .

 2. Komzar 14.09.2012 13:29

  Wszyscy powinni płacić za ropę złotem. Wtedy FED przestał by istnieć a nam nie doskwierała by inflacja.

 3. bXXs 14.09.2012 20:41

  wszyscy powinni przerabiać disle na bio a rolnicy powinni sprzedawać masowo bio paliwo i konopie ( na oleje, tkactwo, chemie gospodarczą, medyczną, na papier ) masowe nieposłuszeństwo 🙂

 4. ARTUR 14.09.2012 23:09

  @Komzar .Jak FED był pod kreską to najpierw puścił na rynek fałszywe pozłacane sztabki jako złoto i tak przetrzymali ostatnie lata .

 5. pablitto 16.09.2012 19:39

  Wszyscy powinniśmy zaopatrzyć się/konstruować (w necie jest masa projektów DIY) “solary”, turbiny, baterie słoneczne, a jeździć możemy również pojazdami elektrycznymi.

 6. Prometeo 17.09.2012 07:08

  Co byście mi powiedzieli gdybym spytał jak postąpić w sytuacji gdy mam pomysł na darmową hiper ekologiczną energie elektryczną dla każdego ale zdaje sobie sprawę że to odebrało by prace milionom ludzi na całym świecie praktycznie upadł by cały sektor przemysłu czy powinienem to opatentować i dla ochrony środowiska skazać tych ludzi na bezrobocie w konsekwencji głód a może śmierć?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.