Samorządowcy za 500 plus i emeryturami tylko po zaszczepieniu

Opublikowano: 23.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1942

Związek Miast Polskich podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego opowiedział się za zmianami w zasadach dotyczących wypłat z programu 500 plus oraz z dodatkowych emerytur. Miałyby one przysługiwać jedynie osobom, które wcześniej zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi.

W imieniu Związku Miast Polskich propozycję przedstawił Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu tej organizacji oraz były wiceminister za rządów Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem dodatkowe świadczenia wypłacane przez państwo, takie jak 500 plus czy czternasta emerytura, powinny przysługiwać jedynie osobom mającym za sobą przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19.

Wójcik w rozmowie z mediami podkreślił, że zdaje sobie sprawę z kontrowersyjności poglądu Związku Miast Polskich, ale nie jest to powód, aby nie dyskutować nad takim rozwiązaniem. Miałoby ono bowiem pomóc w walce z pandemią koronawirusa.

To niejedyny pomysł Związku Miast Polskich związany z COVID-19. Samorządowcy chcieliby również stworzyć bilans osób po 60. roku życia, czym miałyby zająć się ośrodki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wójcik nawet nie ukrywa, że pod płaszczykiem „wiedzy o potrzebach zdrowotnych Polaków” tak naprawdę pytano by o chęć zaszczepienia się przez osoby starsze.

Samorządowcy postulują również wprowadzenie kar dla osób mających dezorganizować system szczepień. Zdaniem Wójcika przeciwnicy preparatów celowo się zapisują, aby następnie nie przychodzić na szczepienie i w ten sposób paraliżować działanie placówek medycznych. Dodatkowo samorządy, które zaszczepią największa ilość osób, miałyby z tej okazji otrzymywać dodatkowe środki finansowe z budżetu centralnego.

Na podstawie: Businessinsider.com.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 23.05.2021 11:16

    Sługusy są od brudnej roboty?

    COW ID — ID IoT.
    IoT – Internet Rzeczy

  2. Cosmo 23.05.2021 11:46

    Spokojnie się przyglądam kiedy ludziom wreszcie opadną klapki z oczu. Latarnie mogą służyć nie tylko do oświetlania ulic.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.