Samoloty Qantas zabiorą na pokład tylko zaszczepionych

Opublikowano: 09.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1391

Alan Joyce, szef australijskiego narodowego przewoźnika lotniczego Qantas, oznajmił, że gdy granice kraju zostaną otwarte, osoby niezaszczepione nie będą mogły podróżować na międzynarodowych trasach samolotami tej i innych połączonych firm. Otwarcie granic spodziewane jest w grudniu 2021 r.

„Qantas wprowadzi przepisy, że na trasach międzynarodowych będzie przewoził tylko pasażerów zaszczepionych (…) ponieważ uważamy, że będzie to jednym z wymagań bezpiecznych lotów (…). Mamy nadzieję, że nastąpi to przed Bożym Narodzeniem” – powiedział Joyce.

Qantas zapowiedział już w zeszłym miesiącu, że wszyscy z 22 tysięcy pracowników muszą zaszczepić się, powołując się na „badania wśród pracowników”, którzy rzekomo w zdecydowanej większości opowiadają się za obowiązkiem szczepień. Pracownicy linii Quantas i Jetstar muszą zaszczepić się do 15 listopada br. – jak na razie – „dwiema dawkami szczepionek”.

Niejako zaprzeczając sobie – wszak podobno zdecydowana większość pracowników „chce” się zaszczepić – dyrekcja wprowadziła programy zachęcające do zaszczepienia się oferując 1000 punktów dla podróżujących (Frequent Flyer points) lub zniżkę na bilety w wysokości… 20 dolarów. Dla porównania, wg kalkulatora firmy Qantas najkrótszy przelot krajowy kosztuje 8000 punktów.

Linie Qantas są pełnymi posiadaczami linii Jetstar Airways, Jetconnect, QantasLink, Sunstate Airlines, Eastern Australia Airlines, Qantas Freight, Express Freighters Australia. Jak na razie nie ogłoszono czy nowe wymagania będę dotyczyły również przewoźnika Air Pacifica, który niemal w połowie należy do Qantas.

Google przyznał się właśnie, że zastosował algorytmy specjalnie dla Australii, likwidujące „niewłaściwe” wiadomości w swojej wyszukiwarce, lub przesuwające je na dalsze pozycje. Tak więc przeciętny Australijczyk pragnący wyszukać coś na internecie – czy to przy pomocy Google czy innych wyszukiwarek, bo większość i tak używa indeksu Google – otrzymuje wyjałowioną, okrojoną i zmanipulowaną wersję wiadomości.

Z uwagi na swe położenie i geograficzną izolację, Australia wydaje się stanowić poletko doświadczalne dla nowych idei rządów, które usiłują wprowadzić podobne jak w Australii rygory, cenzurę i kontrolę społeczeństw na całym świecie.

Na podstawie: Traveller.com.au
Opracowanie i źródło: Bibula.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. woma123 09.09.2021 23:21

    HI

    Jak widzę co zostało z wolnej, dumnej, liberalnej i demokratycznej Australii to chce mi się płakać. Ja głupi chciałem tam za młodu (40 lat temu) emigrować. Opatrzność chyba nade mną czuwała!

    DuDus

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.