Samochody elektryczne odchodzą do lamusa?

Opublikowano: 27.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2058

W związku z podwyżkami cen prądu Polacy zaczęli sprzedawać swoje auta elektryczne.

Jak informuje WNP.pl, na rynek wtórny w trzecim kwartale roku trafiło ich 10 proc więcej niż dotychczas. Podwyższenie cenników u jednego z liderów operatorów ładowarek powoduje, że korzystanie z auta elektrycznego w trasie jest tak samo kosztowne jak przemieszczanie się samochodem spalinowym.

Znaczenie ma też zamrożenie cen prądu do 2 000 kWh dla każdego gospodarstwa domowego. Osoby ładujące samochód elektryczny w domu z pewnością przekroczą ten limit, co dodatkowo obciąży ich budżet. To wszystko może mieć odzwierciedlenie w liczbie ofert samochodów elektrycznych na rynku wtórnym – liczba egzemplarzy „na sprzedaż” w III kwartale wzrosła, w porównaniu do II kwartału, o blisko 10 proc.

Samochody elektryczne stoją na krawędzi opłacalności i przestają być przyjazne dla portfela. Tak znaczny wzrost liczby ofert elektrycznych aut używanych może oznaczać, że ludzie pozbywają się elektryków z obawy przed jeszcze większymi podwyżkami cen prądu – mówi Marek Trofimiuk, ekspert strony Autobaza.pl.

Wygląda na to, że „ekologiczne auta” okazały się mało opłacalne.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. rzbogdan 27.10.2022 15:33

  Szkoda mi tych ludzi bo naprawdę nie można było tego przewidzieć. Miało być tak pięknie czysto i ekologicznie, miałeś jechać swoim elektrykiem z południa na północ i po lewej miały stać panele po prawej wiatraki i tak czysto. Łza w oku się kręci.
  Pamiętam jak OFE reklamowano, ja i jeszcze paru pamięta.

 2. replikant3d 27.10.2022 17:05

  Można było przewidzieć i przewidziano to…ale nikt nie chciał słuchać..i teraz mamy bagienko…

 3. Szwęda 27.10.2022 17:12

  A mi nie szkoda ludzi, którzy ślepo idą za trendami i modami, a o wszelkich tzw. ekologicznych rozwiązaniach od dawna wiadomo, że to jeden wielki kant a wiele rozwiązań wręcz jest groźne i destrukcyjne dla środowiska naturalnego!

 4. kufel10 28.10.2022 02:08

  Przecież te tesle i inne to głównie kredyciarze kupowały. Kredyciarze przyczyliły się znacznie do inflacji na rynku mieszkań i materiałów budowlanych, bo podpisywały bez opamiętania wszystkie papierki w bankach, często ich nie czytając a teraz jęczą i piszczą oczekując pomocy państwa, pomocy podatnika. Przez takich spekulujących lemingów, którzy szybko chcą sie dorobić, osoby oszczędzajace i pracowite tracą owoce swojej pracy. Zatem – kredyciarnia, jako najniższa kasta społeczna, powinna być tępiona i regularnie strzyżona, co też teraz ma miejsce, ale nie strzyżemy przy skórze, trzeba zostawić troche futra, to szybciej odrośnie. Tak podobno mówią bankierzy.

 5. Jefferson 28.10.2022 10:53

  @kufel – weź spuść trochę pary i uruchom trochę empatii. Bez powszechnej marketingowej nagonki i wszędobylskiej reklamy pewnie nie byłaby to taka skala. Wszędzie się trąbi o samych superlatywach aut na prąd, głosy krytyczne to margines. Gdyby ludzie byli tacy wnikliwi i krytyczni wobec rzeczywistości, nie mielibyśmy plagi komunizmu od lat u władzy, a co dopiero populistycznych, manipulujących świadomością “kierunków rozwoju”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.