Sądny rok 2024

Opublikowano: 09.01.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2190

Układ planet w horoskopie Polski w bieżącym, 2024 roku, jest identyczny z tym, jaki miał miejsce w 1939 i 1981 roku.

Przypominam, że 1 września 1939 roku rozpoczęła się wojna. Natomiast Dekretem Rady Państwa w Polsce w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku, został wprowadzony stan wojenny. Wspomniany układ planet zapowiada to, że w bieżącym 2024 roku, będą miały miejsce niezwykłe wydarzenia w naszym państwie. Już obecnie doświadczamy anarchizacji w Polsce. Chęci dokonania przewrotu.

Polska hybryda

Wygenerowany w Polsce po upadku realnego socjalizmu kapitalizm, początkowo kasynowy, ewoluował w kapitalizm kompradorski. Polska przez ostatnich trzydzieści lat pod rządami okrągłych stolarzy przekształciła się w coś w rodzaju hybrydy, afrykańskiego bantustanu w stylu latynoamerykańskim, w sercu współczesnej Europy.

Ostatnich osiem lat sprawowanych rządów doprowadziło do niebywałych, negatywnych zmian w polskim prawie i systemie prawnym. Polska stała się niekończącym serialem przypominającym kadry z amerykańskich filmów, w których politycy świadomie uczestniczą w dziwnej grze.
Nielegalne podsłuchy

Słynna polityczna afera Watergate polegająca na nielegalnych działaniach administracji Richarda Nixona skierowanej przeciwko jego przeciwnikom politycznym, czyli nieudana próba zainstalowania podsłuchu w siedzibie sztabu wyborczego partii amerykańskich demokratów, doprowadziła do skandalu i w konsekwencji, ustąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Natomiast stosowanie wręcz na masową skalę nielegalnych podsłuchów w Polsce przy pomocy zakupionego w Izraelu oprogramowania szpiegowskiego Pegasus nie wpłynęło w żaden sposób na losy polityków odpowiedzialnych za tego typu przestępcze działania. Przypominam, że w zasadzie podsłuchiwano przeciwników politycznych w okresie ważnych wydarzeń, chociażby ostatnich wyborów prezydenckich.

Dwaj przestępcy

Ba! Prawomocnie skazanych przestępców, odpowiedzialnych za prokurowanie – fałszowanie, dokumentów obciążających byłego premiera (ś.p. Andrzeja Leppera), enfant terrible polskiej polityki, który jeszcze nie wie, że nie jest królem Polski, z miedzianym czołem, z obfitości serca raczył nazwać przyszłymi „więźniami politycznymi”!

Wytrawni dziennikarze panowie Jan Piński i Tomasz Szwejgiert, zarówno w książce „Kamiński”, jak i w bardzo wielu wspólnych audycjach na „YouTube”, kompetentnie wyjaśniają obecny stan państwa polskiego pod rządami polityków PiS-u. Ze szczególnym uwzględnieniem pracy służb specjalnych pod rządami panów Kamińskiego i Wąsika…

Natomiast w znakomitej analizie autorstwa polskiego, niewidomego dziennikarza zamieszkałego we Francji, pana Zbigniewa Stefanika pt. „Kamiński i Wąsik, albo demokratyczne państwo prawne!! Nie może być zgody na spokój za wszelką cenę!!”, szanowny autor, wyjaśnia złożoność i istotę tego problemu. Wyjaśnia zagrożenia wynikające z procesu postępującej anarchizacji we współczesnej Polsce.

Schyłkowy imperializm

W mojej subiektywnej ocenie (w szerszej perspektywie) uwzględniającej zachodzące globalnie procesy we współczesnym świecie, obecnie w Polsce mamy do czynienia z ewidentnym kryzysem kompradorskiego kapitalizmu. Z gniciem – gangreną tego systemu. Polska nie jest „państwem teoretycznym”, „państwem z kartonu i kamieni kupy”, „państwem niepoważnym” itd., jak mawiają „klasycy” polskiej sceny politycznej. Jest w permanentnym kryzysie charakterystycznym dla schyłkowego okresu światowego imperializmu!

Jednym z dowodów na powyższe stwierdzenie, są ostatnie wypowiedzi pana premiera Donalda Tuska, w trakcie których wypowiada się na temat jego – premiera, planów dotyczących sytuacji na Ukrainie. Z wypowiedzi tych wynika, że Polska pod wyimaginowanym pretekstem (mitycznym zagrożeniem ze Wschodu) ma wesprzeć walkę o utrzymanie amerykańskiej hegemonii w Europie, przejmując na siebie ciężar i obowiązki tego światowego żandarma. Nie NATO! Lecz właśnie Polska wraz z akolitami, których pan premier zamierza pozyskać. Takimi jak państwa skandynawskie, bałtyckie itd.

Zdolności „obronne”

Ba! Mało tego! Zamierza wszcząć kampanię na rzecz przystąpienia Europy do wyścigu zbrojeń. W świetle narastającego kryzysu w RFN, byłej lokomotywie gospodarczej UE, zapowiedź pana premiera Tuska brzmi groteskowo, ponieważ USA dość skutecznie osłabiły gospodarczo UE, w tym świadomie niszcząc niemiecki przemysł, niemiecką gospodarkę… Wielce szanowny panie premierze! Proszę przyjąć do wiadomości, że z próżnego to nawet Salomon nie naleje…

Natomiast co do „obronnych” zdolności Polski, to pan wyjaśnił jak się one (te zdolności obronne) mają, odpowiadając na pytanie dziennikarza odnośnie zakupu na kredyt nowoczesnych czołgów w Korei Południowej. Mówiąc, że Korea nie da na ich zakup kredytu. Szkoda, że nie zadano panu wówczas uzupełniającego pytania w sprawie wzmocnienia polskiej obronności w postaci planowanego zakupu dwóch łodzi podwodnych ze Szwecji, które Szwedzi przekazali do demobilu.. Czyli na przysłowiowe żyletki…

Zachęcam dociekliwych do zapoznania się z analizą dotyczącą militarnego uczestnictwa Polski w zmieniającej się jak w kalejdoskopie sytuacją za wschodnią granicą. Analizą z lipca ubiegłego roku i jej szczegółowym omówieniem (uwzględniającym obecny stan działań wojennych), z 6 stycznia 2024 roku: „Under the Radar: Major CIA Revelations Expose Secret Agreements and Boundaries in Ukraine”.

Autorstwo: Eugeniusz Zinkiewicz
Ilustracja: Vilkasss (CC0)
Źródło: MyslPolska.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 09.01.2024 13:16

    Tak bylo z przed 1,2,3 rozbiorem….tak samo bylo i pozniej/puzniej…tak samo jest i obecnie….1939,1981..2024….to moze byc pokojowa rozruba domowa z interwencjom obcych sojusznikow z grupy NO TO CO a w szczegolnosci tzw polskich sojusznikow za Odry ktorzy bardzo chetnie/chentnie zaopiekujom sie Ziemiami Zachodnimi, zas nasi kochani bracia za Buga zaopiekujom sie ziemiami 24 powiatow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.