Sąd w Bydgoszczy zasądził 40 000 zł grzywny za „mowę nienawiści”

Opublikowano: 26.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1346

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wymierzył karę 40 tysięcy złotych grzywny jednemu z internautów. Miał on bowiem pisać w Internecie nieprzychylne komentarze na temat Ukraińców przebywających w naszym kraju. Wyrok z zadowoleniem przyjął zwłaszcza Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego w wulgarnych słowach skomentował doniesienia na temat Ukraińców, którzy przed dwoma laty zamieścili w sieci internetowej ogłoszenie o poszukiwaniu pracy w Niemczech. Mariusz J. negatywnie odniósł się do tego faktu, bo w jego ocenie imigranci w ten sposób wskazywali, że nie podoba im się w Polsce.

Doniesienie na mężczyznę złożyli przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, założonego przez skazanego wyrokiem sądu za oszustwa Rafała G., posiadającego obecnie azyl polityczny w Norwegii. Sprawą szybko zajęła się prokuratura, a teraz uprawomocnił się wyrok sądu.

Przedstawiciele Ośrodka w rozmowie z TVN24 twierdzili, że wysoki wyrok będzie działał odstraszająco na inne osoby zamieszczające swoje wpisy w sieci internetowej. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami wzywa natomiast przy tej okazji do szybkiej reakcji na „mowę nienawiści wobec uchodźców”.

Na podstawie: TVN24.pl
Źródło: Autonom.pl

13

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.