Sąd we Włoszech skazuje oficerów CIA

Opublikowano: 06.02.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Mediolański sąd apelacyjny skazał zaocznie trzech oficerów CIA za udział w porwaniu egipskiego muzułmańskiego duchownego, które miało miejsce w 2003 roku.

Skazani to szef placówki CIA w Rzymie, Jeffrey Castelli, który otrzymał wyrok siedmiu lat więzienia oraz dwóch podległych mu oficerów, skazanych na sześć lat.

Sąd uznał, że agenci CIA działali nielegalnie, porywając człowieka, któremu nie postawiono wcześniej żadnych zarzutów. Uchylił tym samym orzeczenie sądu niższej instancji, który uznał agentów za objętych immunitetem dyplomatycznym.

Nie jest to jedyny wyrok w sprawie porwań, który zapadł we Włoszech. Wcześniej sądy skazały na podobne wyroki 22 oficerów CIA oraz jednego pilota, w związku z ich udziałem w przerzucie więźniów, podejrzanych o terroryzm, którzy byli później torturowani.

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Collega
Użytkownik

Jak to? To Włosi nie uważają, że jak kogoś oskarży się o terroryzm, to można go więzić i torturować bez wyroku sądu?
To skandal!
Co za ciemny i nieucywilizowany kraj!

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Włosi zawsze byli jacyś inni ;) te ich burdello bum bum ;)