Sąd Apelacyjny uchylił decyzję o Marszu Powstania Warszawskiego

Opublikowano: 24.07.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1378

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił decyzję Sądu Okręgowego ws. cykliczności Marszu Powstania Warszawskiego. Okoliczności działań Sądu Apelacyjnego budzą znamiona bulwersującego bezprawia – organizatorzy manifestacji są informowani o posiedzeniu post factum i nie otrzymują możliwości zapoznania się ani z treścią zażalenia, jakie złożył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, ani uzasadnieniem decyzji sądu.

O bulwersujących szczegółach sprawy poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Rot Niepodległości. Jak przypomniał na wstępie, Marsz Powstania Warszawskiego odbywa się cyklicznie od lat. „Marsz Powstania Warszawskiego odbywa się co roku, 1. sierpnia – wtedy, kiedy wybuchło Powstanie. O godzinie 17.00 się zaczyna na rondzie im. Romana Dmowskiego. Od lat, od bodajże 10. czy 11. lat mamy do czynienia z tą imprezą. Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o tym, że to jest zgromadzenie cykliczne, zgodnie z podstawą prawną. Pan Trzaskowski próbuje je blokować. W Sądzie Okręgowym wygraliśmy sprawę – sąd przyznał, że próba zablokowania tego zgromadzenia jako cyklicznego ze strony pana prezydenta nie ma podstaw. Pan prezydent złożył zażalenie do Sądu Apelacyjnego. No i tutaj się zaczyna skandal” – powiedział Robert Bąkiewicz w opublikowanym nagraniu.

W dalszej części swojej wypowiedzi Bąkiewicz opisał skandaliczne postępowanie Sadu Apelacyjnego w Warszawie, urągające demokratycznemu państwu prawnemu, czy nawet elementarnym zasadom cywilizowanych państw. „Dlatego, że Sąd Apelacyjny informuje nas drogą mailową o tym zażaleniu, przesyłając nam to zażalenie, ale które jest zabezpieczone hasłem i nie mamy dostępu do tego hasła. Dlatego, że hasło możemy otrzymać tylko pod podanym numerem telefonu, a pod podanym numerem telefonu nikt nie odbiera. Dodatkowo dostajemy tę informację na pół godziny przed upływem pracy jakiegoś tam konsultanta, który ten numer telefonu odbiera i wszyscy idą do domu, a wcześniej po prostu ten telefon nie jest odbierany. Nie otrzymujemy tego hasła. Nie wiemy, co jest w zażaleniu. Następnie Sąd Apelacyjny podejmuje rozprawę niejawną, o której też nie jesteśmy w żaden sposób informowani. Na tej rozprawie niejawnej uchyla decyzję Sądu Okręgowego, czyli przyznaje rację panu Trzaskowskiemu i wysyła nam uzasadnienie znów z plikiem, który jest zahasłowany i znów nie możemy się dodzwonić na numer telefonu, pod którym mamy dostać hasło. To jest jakiś horror i pozbawienie nas możliwości obrony i działania na naszą korzyść” – zrelacjonował.

Jak poinformował Robert Bąkiewicz za pośrednictwem mediów społecznościowych, jeszcze dziś dojdzie do kolejnej rozprawy w tej sprawie, tym razem przed Sądem Okręgowym. W świetle dotychczasowych działań warszawskiego sądu, nawet jeżeli zapadnie decyzja korzystna dla organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego, sprawa będzie nadal bulwersująca i rodząca wątpliwości o praworządność polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com [1] [2], Facebook.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polach 24.07.2022 19:53

    Zrobić marsz! bez pytania się o zgodę i tyle w temacie.. kij z Trzaskowskim i jakimś “sądem” administracyjnym który symuluje jedynie organ państwowy a jest firmą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.