Rzeźba roweru w starożytnej świątyni sprzed 2000 lat

Opublikowano: 11.08.2023 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3494

Niezwykłe miejsca w Indiach są świadkami historii, której głębokość i bogactwo wydają się nie mieć końca. W środku Tamil Nadu, w Tiruchirapalli, znajduje się niezwykła, 2000-letnia świątynia Panchavarnaswamy. Jej mury i rzeźby opowiadają historie, które zmuszają do refleksji nad tym, co naprawdę wiemy o przeszłości ludzkości.

Jednym z najbardziej fascynujących odkryć w tej świątyni jest rzeźba człowieka na rowerze. Wydaje się to niemożliwe, biorąc pod uwagę, że rower został wynaleziony w Europie dopiero w 1885 roku. Czyżby mieszkańcy starożytnej Indii znali już ten środek transportu tysiące lat wcześniej? Chociaż niektórzy archeolodzy sugerują, że rzeźba mogła zostać dodana podczas renowacji świątyni w XX wieku, to jednak wydaje się to mało prawdopodobne. Aby dodać rzeźbę, trzeba by było niemal całkowicie przebudować ten fragment ściany, a takie informacje nie znajdują potwierdzenia w starożytnych kronikach świątynnych.

Podróżując dalej, docieramy do świątyni Hoysaleswara w Halebeedu. Tutaj zaskakuje nas jeszcze bardziej zaawansowana technologia. Kolumny świątyni zdobią precyzyjne wzory, których wykonanie ręczne wydaje się niemal niemożliwe. Wzory te, zdaniem wielu ekspertów, mogły powstać tylko przy użyciu tokarki. Czy starożytni mieszkańcy Indii posiadali tak zaawansowaną technologię?

Dodatkowo jedna z rzeźb na zewnątrz przedstawia człowieka patrzącego przez teleskop — przedmiot, który miał zostać wynaleziony dopiero wieki później w Europie.

Następny przystanek to świątynia Ramappa w Mulugu w Telengana. Jej wspaniałe rzeźby z czarnego bazaltu są tak doskonale wypolerowane, że na ich powierzchni odbijają się światła i cienie. Współczesna technologia nie jest w stanie osiągnąć takiego efektu bez użycia zaawansowanych narzędzi. Czy starożytni artyści używali maszyn, o których nie mamy pojęcia?

Najbardziej jednak zapiera dech w piersiach świątynia Kailasa w Ellora. Jest to jedyny na świecie kompleks wykuty w jednej, ogromnej skale. Historia nie zna drugiego takiego przykładu. Eksperci szacują, że usunięcie potrzebnej ilości skały zajęłoby setki lat pracy. Jednakże zapisy historyczne wskazują, że cały kompleks powstał w zaledwie 18 lat.

Wydaje się, że starożytne Indie kryją w sobie tajemnice technologii przewyższającej naszą współczesność. Te niesamowite miejsca i ich zaskakujące rzeźby stawiają pytanie: czy nasza historia, jaką znamy, jest pełna? Czy istniała kiedyś zaawansowana cywilizacja, której osiągnięcia w zakresie technologii przekraczały nasze najśmielsze wyobrażenia?

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MasaKalambura 11.08.2023 12:13

  Tylko współczesna archeologia upiera się, że jesteśmy wynikiem wzrostu cywilizacyjnego od prehistorii i kamienia łupanego do samolotów naszej cywilizacji. W większości przekazów z przeszłości istnieje informacja od dawnych cywilizacjach zdecydowanie przekraczających nasze możliwości albo conajmniej je dorównujących.

  Ateistyczna nauka będzie zaprzeczać tym zwykle pluralistycznie religijnym przekazom do upadłego, byle tylko nikt religijnej otoczki nie brał za prawdę. Bez ryzyka. Nawet kosztem popadania w śmieszność.

  Wygląda na to że przed naszą globalną cywilizacją było conajmniej jedna taka sama albo bardziej zaawansowana. A artefakty z Marsa każą wziąć pod uwagę, że jedna była nawet bardziej od naszej zaawansowana. Międzyplanetarna az do międzyplanetarnej katastrofy.

 2. Drnisrozrabiaka 11.08.2023 15:27

  “Eksperci szacują” dokładnie tak , wszystko oparte na teoriach, szacunkach a nie na faktach.
  Rower na ścianach z kolesiówką a w kościołach malunki rycerzy walczących ze smokami.

 3. rici 11.08.2023 16:25

  Oficjalna wspolczesna archeologia a prawdziwa archeologia to sa dwie rozne rzeczy.
  Takie przyklady; jak wloscy archeolodzy badali sciane placzu w Jerozolimie, i odkryli ze to fragment rzymskiej twierdzy, to po pierwszej publikacji wladze Izraela wystapily do ONZ , o blokowanie tej informacji, lub rowniez gdy pani prof. archeologi uniwersytetu w Boloni podjela sie prac archeologicznych na terenie piramid w Bosni, to pozbawiono ja stanowiska rektora Instytutu Archeologii, i wydano zakaz jej puplikacji.
  Te wszystkie religijne i naukowe dogmaty sa tylko po to by tumanic ludzi, calkowicie mijaja sie z prawda.

 4. Szwęda 11.08.2023 17:05

  Czy nie można chociaż czasami zamiast słowa technologia używać po prostu słowa technika? Tamto jest już używane niemal wszędzie i do wszystkiego, jakaś chora maniera!

 5. replikant3d 11.08.2023 20:11

  ,,Kosmiczne Ujawnienie,, tam jest wszystko opisane. Nasza prechistoria została rozmyślnie sfałszowana…Nie tylko układ słoneczny. Mamy kolonie w innych systemach gwiezdnych.

 6. JedynaDroga 11.08.2023 20:57

  Wspaniała , skomplikowana kultura hinduska. Postulująca min. kosmiczne powstanie człowieka. Temat dający do myślenia na temat przodków ludzi którzy zamieszkują półwysep indyjski, jest na czym zawiesić oko.

  Ciekawe kto ich tak załatwił kastami, prawem karmy, oraz czczeniem posągów złotego Mongoła siedzącego w pozycji kwiatu lotosu.

  Dla porównania Europa wyczyszczona do cna, kolebka białego człowieka, jedyny punkt odniesienia to starożytna Grecja.

  Wszędzie wizerunki kościotrupa wiszącego na krzyżu.

  Brak dostępu do szeregu informacji, co działo się na tym obszarze sprzed okresu uwstecznienia oraz polowania na czarownice.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.