Rzecznik polskiego MSZ zawieszony za Wołyń

Opublikowano: 31.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2666

Według nieoficjalnych informacji rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i nie wróci już na stanowisko — poinformował o tym dziennikarz RMF na Twitterze. „Tydzień temu Jasina domagał się od Zełenskiego przeprosin za zbrodnię wołyńską, co ambasada Ukrainy oceniła jako »godne ubolewania«” – dodał.

Jasina komentował w rozmowie z „Onetem” zbliżającą się 80. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Przypomniał, że strona ukraińska nie przeprosiła za zbrodnię ludobójstwa z 1943 roku „Być może prezydent Zełenski także ma wiele innych spraw na głowie. Ja tutaj niczego nie usprawiedliwiam, ale po prostu staram się zrozumieć. To jest też cecha dyplomacji. To nie jest rzecz ciągle dla Ukraińców najważniejsza, ciągle to zrozumienie jest zbyt słabe. Jestem dobrej myśli, że ta 80. rocznica coś zmieni” – mówił rzecznik MSZ.

Jasina stwierdził też wprost, że prezydent Wołodymyr Zełenski powinien przeprosić za rzeź wołyńską. Dopytany, co dokładnie powinien powiedzieć przedstawiciel Ukrainy, stwierdził: „Przepraszam i proszę, prosimy o wybaczenie. Ta formuła bardzo dobrze działa w przypadku polsko-ukraińskich stosunków, a jej jest ciągle mało”.

„Jakiekolwiek próby narzucania Prezydentowi Ukrainy czy Ukrainie, co musimy w sprawie wspólnej przeszłości, są nieakceptowalne i niefortunne” – skomentował te słowa ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. najzwyklejszy 31.05.2023 11:53

  Przecież Ukraina to faszyści i komuchy, banderowskie śmiecie w 75%. Żyd Zełeński pedał i narkoman w dupie ma Ukraińców i Polaków. Śmierć Rotschildom i podobnym.

 2. LichoNiespi 31.05.2023 12:43

  Jesli ktokolwiek z Polakow lub polaczkow i polskojezycznych przedstawicieli tego polskiego nie-rzadu przemylcza,jest obojetny, wspiera tzw niebiesko-zoltych czy czerwono-czarnych lub/albo zwalcza wszelkie przejawy pamieci o pomordowanych Polakach tam na W….iu jest wspolwinny tej zbrodni i zasluguje na tzw latarnie lub drzewo…to m.in. totyczy tzw dlugopisa i jego 4 bandy.

 3. keitaro 31.05.2023 14:27

  Myślał, że się wybieli za słowa “jesteśmy ich sługami”.
  Nie.
  Sługa nie będzie udzielał rad panu swemu.

 4. xmariox 31.05.2023 22:55

  Sługa poznał swoje miejsce w szeregu. Dostał pstryczka. W ramach przeprosin spodnie w dół.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.