Rządzący skrycie przyjęli imigrantów?

Opublikowano: 11.04.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 339

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w trakcie swojej wizyty we Francji udzielił wywiadu centroprawicowemu „Le Figaro”, w którym przyznał, że nasz kraj otworzył swoje granice nie tylko dla ponad miliona Ukraińców, ale również dla 2700 imigrantów pochodzących z państw zachodnich. Chociaż rozmowa z francuską gazetą miała miejsce w ubiegłym tygodniu, do dzisiaj żadne z mediów mainstreamowych nie wyjaśniło tej sprawy, podobnie jak innych kontrowersyjnych tez polityka związanego z „geremkowską” szkołą dyplomacji.

Czaputowicz w wywiadzie dla „Le Figaro” całkiem trzeźwo zauważył, iż najskuteczniejszą formą rozwiązania kryzysu imigracyjnego jest udzielanie pomocy uchodźcom na miejscu, chociażby poprzez szerze wsparcie dla Libanu, który przyjął dużą część syryjskich uciekinierów, poparcie tureckiego mechanizmu zatrzymywania tych ludzi, czy też dzięki lepszej ochronie europejskiego i libijskiego wybrzeża. Jednocześnie szef polskiego MSZ przyznał, iż nasz kraj przyjął w ostatnich latach nie tylko imigrantów z Ukrainy, ale także tych przybywających wpierw do Europy Zachodniej.

Minister stwierdził więc, że do Polski przyjechało już blisko milion Ukraińców, w tym duża grupa uciekinierów z Donbasu, lecz również blisko 2700 imigrantów przysłanych do naszego kraju z Europy Zachodniej. Czaputowicz zaznaczył przy tym, iż nie chcą oni pozostawać na terytorium Polski z powodu zbyt niskiej stopy życiowej, a także niechęci ze strony Polaków, ale także nie podał żadnych szczegółów na ten temat.

Wychowanek „szkoły dyplomacji” Bronisława Geremka ubolewał przy tym, że z powodu różnic historycznych, spowodowanych głównie era komunistyczną, Polacy nie są równie tolerancyjni wobec różnorodności, jak zachodnie społeczeństwa. Czaputowicz podkreślił, iż szanuje „politykę otwartych drzwi” niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, ale w przypadku naszego kraju „potrzeba jednak czasu”, aby Polacy zgodzili się na podobne rozwiązania.

Na podstawie: wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Podobno tylko ruskie sieja propagande, oparta na półprawdach, lub przekłamaniach.. Tu mamy przykład, ze nie tylko. Kwestia tych “przyjetych uchodźców, [polega na wypełnianiu zobowiazań wewnatrzunijnych. Jesli np: białorusin, który dostał sie do Polski, wyjedzie na zachód nielegalnie, i zostanie tam przyłapany, Polska ma obowiązek go przyjąc, bo była pierwszym krajem ue, do którego on przybył. Niby wszystko sie zgadza z teza lansowana tu przez autora, ale niestety nie sa to “uchocy” których nam tu imputuje..
Pamietajmy o tym, że potem wiekszośc tych ludzi jest wydalana do kraju ojczystego, pozostaje mała grupka, kilkuset osób. Tak samo zmanipulowano informacje tyczącą tego samego problemu co do Węgier.