Rządzący jednak przyjmą „uchodźców”?

Opublikowano: 30.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1211

Wywiad udzielony przez ojca premiera Mateusza Morawieckiego może zwiastować zmiany w „dobrej zmianie”. Kornel Morawiecki twierdzi bowiem, że powinniśmy przyjąć do Polski „uchodźców”, którym mielibyśmy „zaproponować polską kulturę”, zaś tylko powierzchownie od tej wypowiedzi odciął się wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, co może zwiastować zmianę stanowiska rządzących wobec imigrantów, jeśli brać pod uwagę fakt, iż nowy szef rządu ma za zadanie porozumieć się z zachodnioeuropejskimi elitami.

Ojciec nowego szefa rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy udzielił wywiadu liberalnemu dziennikowi „Rzeczpospolita”, w którym opowiedział się za przyjęciem tak zwanych „uchodźców”. Legendarny przywódca Solidarności Walczącej uważa bowiem, że powinniśmy wywiązać się z deklaracji złożonej przez poprzedni rząd, który zobowiązał się przed Komisją Europejską, iż nasz kraj przyjmie do siebie blisko siedem tysięcy imigrantów uciekających z terenów Bliskiego Wschodu, a przebywających obecnie głównie w południowej części Unii Europejskiej.

Morawiecki twierdzi, iż „te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj (…) nie powinno być problemem”, szczególnie jeśli „uchodźcom” postawi się odpowiednie wymagania i zmusi do wysiłku w celu podjęcia przez nich działań, “które ICH przerobią na NAS”. Przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni przejawia przy tym wyjątkowo naiwne podejście, towarzyszące zresztą do dzisiaj Europie Zachodniej, iż imigrantom wystarczy „zaproponować naszą kulturę”.

Wypowiedź ojca szefa rządu skrytykował wicepremier i minister szkolnictwa wyższego. Gowin stwierdził, iż rządzący „kategorycznie” sprzeciwiają się przyjęciu do naszego kraju jakichkolwiek imigrantów ekonomicznych, lecz on sam jest otwarty na propozycję Kościoła katolickiego dotyczącą otwarcia korytarzy humanitarnych. Lider partii Porozumienie zwraca uwagę, iż niedawno do szpitali w Europie Zachodniej wyjechała grupa syryjskich dzieci chorych na nowotwory, zaś jego zdaniem kolejna taka grupa powinna trafić do Polski. Gowin dodał też, że nie ma nic przeciwko pomocy dla chrześcijan z Syrii.

Czy słowa ojca Mateusza Morawieckiego i stanowisko Gowina oznaczają zwrot w polityce „dobrej zmiany”? Warto przypomnieć, że jednym z głównych zadań nowego szefa rządu jest ocieplenie naszego wizerunku w Europie Zachodniej, co może stać się niewykonalne, ponieważ kraje zachodnie są zainteresowane przede wszystkim utorowaniem drogi do władzy obecnej liberalno-lewicowej opozycji. Znając jednak naiwność polskiej prawicy nie można wykluczyć, że elementem nowej polityki rządu PiS będzie między innymi zmiana stosunku do imigrantów, którzy z kolei na użytek wewnętrzny mogą być przyjęci „tylnymi drzwiami”…

Przy okazji tej sprawy po raz kolejny „popisał się” poseł Adam Andruszkiewicz. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, ex-członek klubu Kukiz’15, szef Stowarzyszenia Endecja, obecny poseł Wolności i Solidarności (czy coś pominęliśmy?) zdecydował się bowiem bronić stanowiska Kornela Morawieckiego twierdząc, że… jego wypowiedź została zmanipulowana.

Na podstawie: wPolityce.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Radek 30.12.2017 12:15

  A gdyby kierowca szefa rzadu się wypowiedział, to też by to coś zmieniało? Przecież to wypowiedź ojca premiera a nie premiera.

 2. qrde blade 30.12.2017 13:11

  Jak do tej pory, to wygląda to tak –> ad. 1 i są to z uwagi na źródło z pewnością wiarygodne dane.
  ad. 1 https://www.youtube.com/watch?v=vagUNiIodQM&t=34s
  Natomiast globalnie przemilcza się informację…
  ad. 2 https://www.youtube.com/watch?v=TFtaNg2H6Tc

 3. agama 30.12.2017 23:34

  “Dostałem dziś wiadomość od jednego z Internautów i prośbę o opublikowanie u siebie streszczenia wywiadu Tomasza Kwaśniewskiego z Kornelem Morawieckim, który ukazał się dwa lata temu na stronach internetowych “Gazety Wyborczej”…
  Wahałem się, czy spełnić tę prośbę, bo narażę się na zarzut “ataku na konkurencję polityczną i człowieka-legendę” ale uznałem, że (bez względu na wszystko) mam obowiązek przypomnienia tego wywiadu.
  Jeszcze dwa lata temu te wypowiedzi Kornela (a przynajmniej ich część) można było uznać za fanaberie i fantazje “Starszego Pana”, przeczytać, uśmiechnąć się i machnąć ręką ale dziś…. Dziś Kornel jest szefem Wolnych i Solidarnych – opcji parlamentarnej, której głównym zadaniem jest tworzenie zaplecza politycznego Mateuszowi Morawieckiemu, a w związku z tym warto wiedzieć, jakie są poglądy Kornela -lidera tego zaplecza.
  Nikt chyba nie ma wątpliwości, że oprócz prezesa Kaczyńskiego największy wpływ na decyzje premiera Mateusza Morawieckiego będzie miał jego ojciec- Kornel. Nie tylko ze względu na więzy krwi ale i dlatego, że Wolni i Solidarni kierowani i budowani przez Kornela są jedynym “twardym oparciem” premiera Morawieckiego w Zjednoczonej Prawicy.
  Miłego czytania.
  1. Kornel Morawiecki jest zwolennikiem powstania „Stanów Zjednoczonych Europy” i dalszej integracji Unii Europejskiej. Poseł opowiada się by powoli, ewolucyjnie, dążyć do tego by był wspólny europejski rząd, budżet, policja, armia.
  2. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Kornel Morawiecki zadeklarował, że jest za przyjmowaniem uchodźców z Syrii bo „dla 38-milionowego narodu kilka tysięcy ludzi to nie jest problem. Tak samo jak kilka milionów dla całej Europy”.
  3. W wywiadzie dla „Wyborczej” Kornel Morawiecki poparł idee wielokulturowości stwierdzając, że „monokulturowa Polska jest niemożliwa”. Zdaniem posła, gdyby Polska zamknęła się imigrantów i idee wielokulturowości „to by była klęska. Regres”.
  4. Kornel Morawiecki odrzucił też idee odcięcia się Polski od procesu globalizacji. Zdaniem posła „myślenie, że z tego się wyłączymy i będziemy budować własną potęgę, to nieporozumienie. Dziś żaden z tradycyjnych narodów Europy nie jest w stanie w pojedynkę sprostać światowej konkurencji”.
  5. Równie oryginalne jak poglądy Kornel Morawiecki ma życie osobiste. Na stronie internetowej Super Expressu ukazał się artykuł w którym 74 letni Kornel Morawiecki ujawnił, że żyje od lat z konkubiną z którą ma 22-letniego syna. W artykule poseł deklaruje, że prócz konkubiny kocha żonę, z którą już nie mieszka (z żoną ma syna Mateusza, wiceministra w rządzie PiS), i trzecią panią, z którą zakładał Solidarność Walczącą. Co najciekawsze Kornel Morawicki z każdą z pań spędzi zbliżająca się Wigilię.
  6. Jakiś czas temu Kornel Morawiecki w programie radiowym „Gosc Radia Zet” w rozmowie z Moniką Olejnik gwarantował polskość Adama Michnika, i stwierdził, że nie można wyrzucać z Polski Adama Michnika, który czuje się Polakiem.
  7. Odpowiadając na pytania Moniki Olejnik Kornel Morawiecki stwierdził, że Generał Kiszczak, choć zniszczył nadzieje Solidarności, to ma prawo do godnego prywatnego (a nie publicznego) pogrzebu.
  8. Zdaniem posła Marsz Niepodległość powinien wszystkich łączyć, też polityków Platformy Obywatelskiej, a Ruch Narodowy nie może zawłaszczać pojęcia niepodległości. Poseł Morawiecki nie polemizował z Moniką Olejnik, która oskarżała Ruch Narodowy, a szczególnie posła Roberta Winnickiego, o ksenofobię, antysemityzm i związki z nazizmem.
  9. Zdaniem Kornela Morawieckiego w Smoleńsku miała miejsce zwykła katastrofa lotnicza a nie zamach, natomiast kłótnie o Smoleńsk są w cudzym interesie. Według Morawieckiego w dniu katastrofy wszyscy chcieli dobrze, w tym i Lech Kaczyński, który za wszelką cenę chciał wylądować, i Rosjanie. A do „tego była mgła i stały się jakieś nieuwagi”.
  10. Zdaniem posła Morawieckiego rządy Platformy Obywatelskiej nie szkodziły Polsce, a Polska nie jest w ruinie. W złej kondycji zdaniem posła Morawieckiego są stosunki społeczne. Posła martwi też to że, za mało słucha się Polaków.
  11. Podczas debaty przed wyborami prezydenckimi Kornel Morawiecki stwierdził, że GMO jest czymś naturalnym i sprzeciwił się posiadaniu prawa do broni palonej.

  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,19281322,kornel-morawiecki-my-postchrzescijanie.html?disableRedirects=true

  http://prawy.pl/11798-kornel-morawiecki-kolejny-falszywy-idol-srodowisk-katolickich/

  https://web.facebook.com/kukizpawel/posts/1686174661450247

 4. janpol 31.12.2017 00:37

  Przyjmowanie uchodźców, prześladowanych z powodów politycznych, religijnych (światopoglądowych), rasowych, pod warunkiem, że nie są przestępcami, należy do fundamentalnych obowiązków cywilizowanych ludzi a szczególnie wyznających wartości chrześcijańskie. Oczywiście – forma, wielkość, długotrwałość i sposób jej zakończenia (np. do czasu ustania przyczyn, z powodu których uchodźca musiał uciekać) zależy od prawa czy innych warunków panujących u przyjmującego uchodźców i nie może być narzucane przez nikogo odgórnie, bowiem jest to mieszanie się w nie swoje sprawy. Kolejnym warunkiem, moim zdaniem logicznym, jest aby uchodźca zachowywał się jak gość a nie najeźdźca (a w takim przypadku powinien być odstawiony tam skąd przybył). Uważam, że to jest jasne i tego powinniśmy się trzymać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.