Rządzący chcą wpisania Unii Europejskiej do konstytucji

Opublikowano: 04.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 374

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki jednoznacznie wyrazili swoje poparcie dla pomysłu, który już przed niecałym rokiem zgłaszał Pałac Prezydencki. Tym samym czołowi politycy obecnego obozu władzy chcieliby wpisania do ustawy zasadniczej obecności naszego kraju w Unii Europejskiej.

W czerwcu ubiegłego roku głowa państwa proponowała, aby przeprowadzić referendum konstytucyjne, w którym Polacy mieliby wypowiedzieć się między innymi za wpisaniem członkostwa w UE i NATO do obowiązującej ustawy zasadniczej. Ostatecznie do żadnego głosowania nie doszło, lecz pomysł Dudy pod koniec marca odświeżyli politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, których kilka dni temu poparł minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Podczas wczorajszych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja prezydent po raz kolejny zaapelował o wprowadzenie takiego zapisu, dodatkowo twierdząc, że „potrzebny jest silniejszy Parlament Europejski i silniejsza Rada Europejska”. Dwa dni wcześniej do takiego pomysłu przychylił się także Morawiecki, który opowiada się za różnego rodzaju regulacjami prawnymi zapewniającymi niepodważalną obecność Polski w UE.

W ostatnich dniach politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością oraz Zjednoczoną Prawicą prowadzą kampanię zachwalającą członkostwo w unijnej strukturze. Według Gowina plusy obecności w UE przysłaniają minusy, zaś wtóruje mu także szef rządu.

Na podstawie: Wprost.pl, wPolityce.pl, Bankier.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. Szwęda 04.05.2019 14:14

  Ciekawa rzecz (tragiczna!). Brak suwerenności i niepodległości miałby być usankcjonowany przez konstytucję.

 2. emigrant001 04.05.2019 23:04

  w państwie teoretycznym to nie ma większego znaczenia.

 3. Collega 05.05.2019 00:03

  Ciągle zarzucają PiSowi, że chce wyprowadzić Polskę z Unii, to proszę bardzo! Sami tego chcieli.
  A może to gra do jednej bramki…?

 4. koszyk91 05.05.2019 06:40

  Czyli chcą utrwalić okupacyjne chazarskie władze nad narodem polskim. Ciekawe tylko którą konstytucję chcą sprofanować tym plugastwem. Kwietniową z 1935 czy niereprezentatywną stolzmana z 1997?

 5. beth 05.05.2019 09:36

  Nic z tego n/rodacy są zbyt mądrzy by do tego dopuścić .
  Era tzw. d……. kracji się już wypaliła.
  Dowodem tego są tzw. incydenty we Francji.
  Nadto nasz naród doskonale przećwiczył na własnej skórze i wie czym pachnie tzw.wielka miłość i równość po II Wojnie Światowej.
  A co do tzw. partyjniackich elit , to szkoda gadać!

 6. j3w 05.05.2019 13:51
 7. tojazenn 05.05.2019 19:03

  bardzo wazny artykul na 5 gwiazdek. Niestety informacja bardzo smutna. Czas glosowac na innych.. kto pozostal? Kukiz? Moze lepiej Konfederacja!?

 8. Husar 06.05.2019 07:44

  Czy ktoś z Was brał pod uwagę, że w Polsce może być prowadzona wojna hybrydowa ?
  Stwórz pole dla hybryd – termin- obywatel – co to daje? to że prawo do władzy w Polsce ma już nie tylko Polak, a żyd, niemiec itd.
  Przemiany po 89r. – inżynieria społeczna wmówiła Polakom, że sa wybory do rządu.
  Ale na czym te wybory polegają. Po 89r zabetonowało się towarzystwo, które potworzyło kilka partii i te partie się zmieniają między sobą. Partie się rozwiązują i zawiązują nowe, ale dalej to samo towarzystwo. Od 30 lat mimo wyborów dalej to samo towarzystwo.
  Co charakteryzuje te partie – ideologie jak najdalsze od polskiej racji stanu.
  Media – promują całe to towarzystwo i ich partie.

  A co jeżeli całe to towarzystwo po 89r to v kolumny wrogich narodów jak niemiecki i żydowski ? Co jeżeli te zakamuflowane v kolumny w obywateli polskich prowadzą z Polakami wojnę hybrydową ?
  Bo jak wyjaśnić to: przez 30 lat – wyprzedaż majątku zamiast budowania własnej produkcji i gospodarki, wyprzedaż mechanizacji – zamiast budowania własnej, wysłanie pokoleń na emigrację zamiast budowania państwa na ich potencjale, zrobienie z Polaków taniej siły roboczej dla nacji zachodu budujących ich dobrobyt i socjal, zrobienie z Polski rynku zbytu dla Niemców, francozow, zydow, aby mogli zyc i bogacic się kosztem Polakow, itd. itd.

 9. Maximov 06.05.2019 09:33

  Obecny system przedstawicielski w Polsce jest zły i zniszczy każdego, pomimo najszczerszych chęci i dobrych pomysłów (patrz Kukiz).
  Brak odpowiedzialności polityków za swoje decyzje i obietnice – to wręcz zachęta do przekrętów.
  Moim zdaniem jedynym wyjściem jest pójcie w stronę demokracji bezpośredniej połączonej z cenzusem wyborczym opartym na wiedzy (prawo wyborcze oparte na wiedzy).
  Niestety wprowadzić się tego nie da drogą pokojową także pozostaje nam czekać do wojny lub dokonać przewrotu.

 10. robi1906 06.05.2019 11:27

  Z Kukiza taki antysystemowiec jak ze mnie mongolska baletnica. Probierzem jego walki z system niech będą jego wrogowie,
  aaa no właśnie, nie ma żadnych.
  A Lepper?, od błazna Kaczyńskiego do super błazna Rokity, nie pomogły rozprawy sądowe, gwałty i nadprokurator Ziobro z gwozdziem żeby go zniszczyć, no to powiesić chłopa. To jest dowód jego walki z systemem, a Kukiz?.
  A Kukiz to tylko kolejny sprzedajny gnojek.
  Już to napisałem 4 lata temu, a teraz powtórzę,
  szczyci się tym , że jest z Zaburzan, tak jak ja, i milion innych ludzi i podkreślę to, nikomu z nas nie przyszło by do głowy wozić na Majdan cokolwiek, a jemu przyszło.
  I woził nie bagietki i nie dokarmiał ich jak ambasador USA, tylko przemycał tam kamizelki kuloodporne, mało tego, jak banderowska dzicz dokonała tego przewrotu to on się tym swoim przemytem jeszcze szczycił.

 11. Maximov 06.05.2019 13:02

  @robi1906
  Mówisz dokładnie tak jak mój ojciec – Kukiz be bo Majdan popierał.
  Nieważne, ze od tego czasu minęło sporo czasu i już dawno do niego dotarło, że Majdan to ściema i prowokacja.
  Chyba nawet gdzieś przepraszał za to – nie mam teraz czasu na szukanie.
  Ale to nieistotne, Kukiz i tak się nie dostanie drugi raz do Sejmu nie mówiąc o wyborach do parlamentu EU.
  Nadal twierdzę, że obecny system jest zły i to jest podstawowy problem.
  Narzekać każdy może.
  Szkoda, że tak mało osób myśli o realnych zmianach.
  Większość daje sobie wcisnąć kit o “wolności i demokracji” w Polsce.

 12. robi1906 07.05.2019 09:13

  Czy “system” jest złem, samym w sobie?.
  Moim zdaniem nie,
  system został stworzony i to nie jest ważne czy mamy system feudalny czy “demokratyczny”. Lichwa która to wszystko skroiła, jest zawsze do przodu.
  Żeby to wyjaśnić przywołam los Robespierra, kiedy zaczął być grozny dla systemu, ucięto mu łeb w trybie ekspresowym. Więc jak uniknąć jego losu i uwolnić świat od tego diabelskiego lichwiarskiego raka?.

  Bardzo prosto, sięgnąć do naszych zapomnianych praw słowiańskich. Jeśli się zgodzimy co do pewnych działań i praw których będziemy przestrzegać, to śmierć pojedynczego człowieka nie zniszczy ani nie zniweczy przemian.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.