Rządy pytają Microsoft o użytkowników

Opublikowano: 01.10.2013 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W najnowszym raporcie dotyczącym prywatności Microsoft ujawnił, że w pierwszej połowie bieżącego roku różne agendy rządu USA aż 37 196 razy zwracały się doń o ujawnienie danych użytkowników. Prośby dotyczyły 66 539 kont. Microsoft w około 79% przypadków spełnił żądania urzędników.

Tegoroczna liczba zapytań nie powinna być zatem większa niż w roku ubiegłym, kiedy to – w ciągu 12 miesięcy – rząd USA skierował do Microsoftu 75 378 wniosków dotyczących łącznie 137 424 kont.

USA to, obok Turcji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, jeden z pięciu krajów, które najczęściej proszą Microsoft o dane użytkowników. Łącznie państwa te kierują 73% wszystkich trafiających do Redmond wniosków. Bardzo podobnie wyglądają proporcje dotyczące zapytań do Skype’a, gdzie USA, Wielka Brytania, Francja i Niemcy wysyłają ponad 70% wniosków.

Rządy w zdecydowanej większości domagają się ujawnienia metadanych. Zaledwie w 2,19% wypadków żądano ujawnienia treści z kont użytkowników. Aż 92% tego typu zapytań skierowały agendy rządu USA.

Microsoft poinformował też, że w 19 przypadkach żądano ujawnienia danych dotyczących przedsiębiorstw. Wszystkie tego typu wnioski pochodziły od urzędów w USA. Wszystkie one zostały odrzucone.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: Microsoft
Źródło: Kopalnia Wiedzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szymon Dąbrowski
Użytkownik

Posłuszny Microsoft, spolegliwy Rząd.