Rządy pytają Microsoft o użytkowników

Opublikowano: 01.10.2013 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 376

W najnowszym raporcie dotyczącym prywatności Microsoft ujawnił, że w pierwszej połowie bieżącego roku różne agendy rządu USA aż 37 196 razy zwracały się doń o ujawnienie danych użytkowników. Prośby dotyczyły 66 539 kont. Microsoft w około 79% przypadków spełnił żądania urzędników.

Tegoroczna liczba zapytań nie powinna być zatem większa niż w roku ubiegłym, kiedy to – w ciągu 12 miesięcy – rząd USA skierował do Microsoftu 75 378 wniosków dotyczących łącznie 137 424 kont.

USA to, obok Turcji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, jeden z pięciu krajów, które najczęściej proszą Microsoft o dane użytkowników. Łącznie państwa te kierują 73% wszystkich trafiających do Redmond wniosków. Bardzo podobnie wyglądają proporcje dotyczące zapytań do Skype’a, gdzie USA, Wielka Brytania, Francja i Niemcy wysyłają ponad 70% wniosków.

Rządy w zdecydowanej większości domagają się ujawnienia metadanych. Zaledwie w 2,19% wypadków żądano ujawnienia treści z kont użytkowników. Aż 92% tego typu zapytań skierowały agendy rządu USA.

Microsoft poinformował też, że w 19 przypadkach żądano ujawnienia danych dotyczących przedsiębiorstw. Wszystkie tego typu wnioski pochodziły od urzędów w USA. Wszystkie one zostały odrzucone.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: Microsoft
Źródło: Kopalnia Wiedzy


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. awkward 02.10.2013 00:25

    Posłuszny Microsoft, spolegliwy Rząd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.