Rzadki rekin wielkogębowy wyrzucony na filipiński brzeg

Opublikowano: 17.02.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 630

Odkryty w 1976 r. rekin wielkogębowy (Megachasma pelagios) jest jedyny w swoim rodzaju. Faktem jest, że głębinowe stworzenia są niekiedy wyrzucane na brzeg, zwłaszcza gdy wkrótce ma nastąpić trzęsienie ziemi, albo inny kataklizm.

Zwierzę może osiągnąć do pięciu metrów długości, a jego średnia długość życia wynosi nawet ponad 100 lat. Te niezwykłe okazy głębinowe obserwowano głównie w okolicach Japonii, na Tajwanie i na Filipinach.

Niektóre gatunki są tak nieuchwytne, że nie ma zbyt wielu szans, aby zobaczyć je w ich naturalnym środowisku. Obecnie entuzjastom głębinowych tajemnic przytrafiła się nie lada gratka, ponieważ na plażę na Filipinach fale wyrzuciły niezwykle rzadki gatunek ryby, który daje naukowcom szansę rozwikłania wielu zagadek.

Rekin wielkogębowy to gatunek, który był obserwowany do tej pory mniej niż 70 razy. Ostatni osobnik został odnaleziony 28 stycznia br. między prowincjami Albay i Masbate. Rekiny wielkogębowe odkryto dopiero w 1976 roku. Są one zwierzętami głębinowymi, które rzadko pokazują się ludziom – chociaż ludzie nie mają się czego obawiać, jeśli się na nie natkną.

Gatunek zwany z łaciny Megachasma pelagios odżywia się, filtrując wodę przy otwieraniu swojej ogromnej paszczy. Dzięki temu łapie małą zdobycz, taką jak plankton i kryl. Ludzie i inne duże stworzenia nie znajdują się w jego menu. Jednak tak niewiele osób widziało żywe okazy, że nikt nie wie na pewno, jak się one zachowują.

Mieszkańcy filipińskiej wioski Negros, którzy znaleźli rekina i próbowali mu początkowo pomóc. Okazało się jednak, że jest on już martwy. Niektórzy uznają, że to odkrycie jest zapowiedzią zbliżającej się katastrofy. „To wielki pech. Wydaje się, że nadchodzi coś bardzo złego. Może dojść do globalnej katastrofy i przygotowujemy się do niej”.

Faktem jest, że stworzenia głębinowe są bardzo wrażliwe na wszelkie ruchy w głębinach. Dlatego ich pojawienie się na płytkiej wodzie wskazuje, że coś może się dziać. Obecna sytuacja przypomina to co miało miejsce przed trzęsieniem ziemi w Japonii w marcu 2011 roku. Wówczas na brzegach znaleziono ponad 20 wstęgorów królewskich, wielkich ryb głębinowych, których pojawienie się rzekomo przepowiada trzęsienie ziemi. Czy pojawienie się na brzegu rzadkiego rekina oznacza, że nadciąga jakieś duże zjawisko sejsmiczne?

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.