Rząd zapewni mieszkania Ukraińcom, żeby przenieśli się na prowincję

Opublikowano: 28.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1453

Nowa minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Agnieszka Ścigaj, przedstawiła swój plan na osiedlenie Ukraińców na wsi i w mniejszych miejscowościach. Uchodźcy chcący na dłużej pozostać w Polsce mają otrzymać mieszkania z niskim czynszem, a także miejsce zatrudnienia.

Ścigaj weszła do rządu w ubiegłym tygodniu, przechodząc na stronę koalicji wraz ze swoim kołem poselskim „Polskie Sprawy”. W zamian otrzymała stanowisko ministra w kancelarii Morawieckiego. Ma zajmować się tematyką „integracji społecznej”, w tym głównie sprawami ukraińskich uchodźców.

Była polityk ruchu Kukiz’15 przedstawiła już zresztą swoje propozycje dotyczące polityki wobec Ukraińców. Priorytetem rządu ma być więc zachęcenie ich, aby osiedlali się na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Dotychczas uchodźcy preferowali duże miasta, a media informowały kilkukrotnie, że nie chcieli oni nawet wysiąść z autokaru na polskiej prowincji.

Minister w KPRM zamierza tworzyć zachęty poprzez preferencyjne warunku dla przybyszów zza naszej wschodniej granicy. Przede wszystkim mają oni otrzymać dostęp do tanich mieszkań, w tym pustostanów, bo według Ścigaj „na terenach wiejskich jest ich bardzo dużo”. Jej zdaniem w w każdej gminie zamieszkanej przez 15-20 tys. ludzi jest około 30-40 pustostanów.

Poza tym w mniejszych ośrodkach mają czekać na nich miejsca pracy. Nowa minister uważa, że łatwiej tam o znalezienie zatrudnia, a tymczasem do Polski miało przybyć Ukrainki „z dużym potencjałem do wykorzystania, np. przy usługach społecznych i opiece nad starszymi”.

Na podstawie: Bankier.pl, TVP.info
Źródło: Autonom.pl

20

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.