Rząd walczy z pandemią, a umierają inni pacjenci

Opublikowano: 13.10.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1997

Na przykładzie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii widać, jak walka z pandemią powoduje utratę z pola widzenia interesów innych chorych. W koncepcji walki z COVID-19 musi tkwić jakiś błąd, skoro szpitale inne niż zakaźne skarżą się na swoją fatalną sytuację finansową, jak to widać w Kielcach.

Przestraszeni intensywnym bombardowaniem informacyjnym na temat zagrożeń, jakie stwarza pandemia, ludzie cierpiący na inne choroby w strachu przestali przejawiać jakąkolwiek aktywność w walce z nimi. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii wielu pacjentów, jak alarmuje dyrektor palcówki, przestało przychodzić do szpitala i przychodni w lęku, że zarażą się koronawirusem. W efekcie szpital odnotowuje straty, a dla wielu pacjentów jest już za późno na skuteczne leczenie. „Mamy płacone za wykonane świadczenia. W czasie pandemii nasze przychody spadły, niestety, pacjenci ograniczali swoje wizyty. Spadek w tym zakresie wyniósł 14 proc.” – mówiła lokalnej „Gazecie Wyborczej” Agnieszka Syska, wicedyrektorka ŚCO. W pierwszym półroczu strata placówki wyniosła 18 milionów, a druga część roku wydaje się, że będzie większa. Oczywiście, strata finansowa szpitala to sprawa trudna, ale znacznie bardziej poważne jest to, że wielu pacjentów nadaje się jedynie do leczenie paliatywnego.

Na dodatek wszystko wskazuje na to, że w takich placówkach jak Świętokrzyskie Centrum Onkologii sytuacja nie ma szans na poprawę właśnie ze względu na pogarszająca się sytuację epidemiologiczną. Od września Fundusz płaci szpitalom za przyjętych pacjentów, czyli za tzw. osobodzień. Skro zaś pacjentów jest mniej to i mniej pieniędzy wpływa do kasy szpitala. Na przykład w szpitalu psychiatrycznym w Morawicy w województwie świętokrzyskim ze względów epidemiologicznych szpital nie może przyjąć więcej niż 550 pacjentów, podczas gdy łóżek jest tam 750. Placówka zatem wciąż generuje stratę.

Podczas narady w komisji zdrowia sejmiku województwa świętokrzyskiego wskazywano, że sytuacja szpitali jest nierówna, ponieważ te, które leczą pacjentów zarażonych COVID-19, dostają dodatkowe pieniądze na walkę z pandemią, a pozostałe odnotowują fatalne wyniki finansowe.

Na tę nienormalną sytuację zwraca uwagę część ekspertów, alarmując, że informacyjna fala w mediach, które w alarmistycznym tonie mówią o koronawirusie powoduje, że ludzie, nawet ciężko chorzy na inne choroby, wymagające specjalistycznego i pilnego leczenia, wstrzymują się z wizytami u lekarza doprowadzając do sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, kiedy medycyna będzie już bezsilna. Szkoda, że polityka zdrowotna państwa w trosce przede wszystkim o swój wizerunek składa w ofierze obywateli, którzy mieli nieszczęście zachorować na coś innego niż na COVID-19.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

Komentarz „Wolnych Mediów”

Należałoby zadać pytanie – czy z powodu obostrzeń epidemicznych przypadkiem nie zmarło więcej osób niż na COVID-19 (z chorobami współdzielonymi lub bez)? Czy ktoś to zlicza?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jack Ravenno 13.10.2020 10:50

    Osobiście uważam, że ten zmasowany atak propagandowy zahacza już o ludobójstwo a z pewnością powinien być ścigany z art. 115 § 20 k.k. przestępstwo o charakterze terrorystycznym

  2. Piron 13.10.2020 23:35

    Jack Ravenno, takie działania nie zahaczają o ludobójstwo, tylko nim są (to już się dokonało). Polska nie jest tutaj odosobnionym przypadkiem, lecz jednym z wielu, wielu krajów gdzie obecnie pod przykrywką walki z Covid 19 dokonuję się masowych zbrodni przeciwko ludzkości.(zwłaszcza na osobach starszych i niedołężnych, ponieważ ci zamożni psychopaci którzy ten plan wdrożyli wiosną tego roku, nie tylko są powodem śmierci tych bezbronnych ludzi, ale na dodatek bezczelnie nakazują lekarzom wpisywać do ich aktu zgonu koronowirusa jako przyczynę).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.