Rząd USA w obronie aborcyjnego biznesu

Opublikowano: 14.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 748

Po skandalu z wyciekiem taśm na których uwieczniono sprzedaż części ciał dzieci zabitych w wyniku aborcji, nasiliły się wezwania do zaprzestania dotowania sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood z funduszy państwowych. Na wezwania te zareagowały natychmiast władze federalne, które ostrzegły władze stanowe, że zaprzestanie finansowania działalności organizacji zajmującej się kontrolą urodzin może stanowić pogwałcenie przepisów federalnych.

Federalny Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HSS) ostrzegł urzędników w Alabamie i Luizjanie, że ich plany wstrzymania finansowania Planned Parenthood w ramach umów Medicaid spowodują bezprawne ograniczenie dostępu pacjentów do usług medycznych. Umowy finansowania Medicaid mają na celu pokrycie kosztów usług „planowania rodziny” czyli dostępu do aborcji.

Kilku republikańskich kandydatów na prezydenta wezwało do wstrzymania 500 milionów dolarów dotacji dla Planned Parenthood, które organizacja otrzymuje z budżetu państwa na prowadzenie zabiegów aborcyjnych, po tym, gdy aktywiści antyaborcyjnej grupy Centrum Postępu Medycznego (CMP), opublikowali kręcone ukrytą kamerą filmy mające przedstawiać handel częściami ciał zabitych dzieci.

Na jednym z filmów były pracownik firmy StemExpress zajmującej się zaopatrywaniem badaczy w ludzką krew i tkanki do badań medycznych, powiedział, że części ciał abortowanych w klinikach Planned Parenthood dzieci są odsprzedawane, często bez wiedzy i zgody matek, które poddały się zabiegowi.

„Kliniki Planned Parenthood nie są bezpiecznym miejscem, gdzie kobiecie zapewnia się opiekę, ale miejscem aborcyjnego biznesu gdzie handluje się ludzkim produktem” – powiedział w oświadczeniu David Daleiden z CMP. Dodał także, że publiczne dotacje dla tego barbarzyńskiego biznesu powinny być natychmiast cofnięte.

Korporacja StemExpress potępiła nagrania aktywistów CMP mówiąc, że sugerują one nielegalność ich działań. Firma próbowała zablokować publikację nagrania. Podobne działania podjęła Planned Parenthood, która także zaprzecza aby łamała prawo, a CMP nazywa „organizacją ekstremistyczną”. Wiceprezes Planned Parenthood Dawn Laguens z radością przyjął działania HHS, które mają na celu utrzymanie publicznego sponsorowania jego organizacji. Powiedział on, że wszelkie nawoływania do obcięcia funduszy należy uznać za atak na tle politycznym.

W zeszłym tygodniu urzędnicy Luizjany i Alabamy podjęli działania w celu ograniczenia funduszy dla aborcyjnego biznesu Planned Parenthood, która jest największą na świecie siecią klinik aborcyjnych zarabiającą setki milionów dolarów. Departament zdrowia, cytując memorandum z 2011 roku, orzekł, że poszczególne stany mogą odciąć w pewnych okolicznościach dotację w ramach Medicaid np. gdy dochodzi do defraudacji lub łamania prawa, jednak zabiegi aborcyjne nie sa takim przypadkiem. W przypadku braku porozumienie między władzami stanowymi i departamentem, ten może całkowicie zablokować fundusze Medicaid dla danego stanu.

Na podstawie: RT.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.