Rząd turecki ostrzega przed podróżą do USA

Opublikowano: 15.11.2016 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 409

Turcja ostrzega swoich obywateli przed podróżą do Stanów Zjednoczonych. W ostatnią sobotę MSZ określił protesty przeciwko prezydentowi elektowi za coraz bardziej gwałtowne i niebezpieczne.

Ministerstwo oficjalnie ostrzegło obywateli “W kontekście zagrożeń spowodowanych przez incydenty i napięcia społeczne, nasi obywatele, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych, lub którzy rozważają podróż powinni być ostrożni. Ich bezpieczeństwo może być zagrożone”.

Demonstranci planowali ponownie protesty w sobotę w największych ośrodkach aglomeracyjnych na terenie całego kraju. Protesty przeciwko nowo wybranemu prezydentowi nabierają na sile, zwłaszcza po incydencie postrzelenia jednego z protestujących w Portland stanie Oregon.

Z drugiej strony Departament Stanu USA uaktualnił swoje ostrzeżenie w związku z podróżami do Turcji, nakazując członkom rodzin pracowników konsulatu w Stambule opuszczenie kraju i jak najszybszy powrót do USA. Jak podkreślają eksperci w ostatnim czasie nasiliła się ilość gróźb skierowanych w stronę obywateli USA mieszkających w Turcji.

Sytuacja w USA jest bardzo napięta, zwłaszcza po pierwszym wystąpieniu Donalda Trumpa, w którym elekt podkreśla że ma w zamiarze zrealizować wszystkie założenia które opisywał w trakcie kampanii prezydenckiej. Poczynając od budowy muru wzdłuż granicy z Meksykiem, po przymusową deportację nielegalnie przebywających osób na terenie kraju, które jak za każdym razem podkreśla mają założone kartoteki policyjne. Zwiększenie bezpieczeństwa kraju w trakcie kampanii stało się obecnie dla nowego prezydenta priorytetem.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Yahoo.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.