Rząd szykuje Polakom bardzo drogie święta?

Opublikowano: 04.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2220

Koalicja Obywatelska ostrzega, że w tym roku Polaków czekają bardzo drogie święta. A wszystko to za sprawą podwyżki cen prądu, które mają być wyższe niż zaplanowane o 5-7 proc. Politycy KO apelują do rządu o ujawnienie realnych kosztów cen prądu.

Podczas konferencji prasowej posłanka Marta Golbik przekazała informację, że rząd wprowadzi podwyżki cen prądu, mimo iż wcześniej zapowiadał, że „Polacy nie odczują wzrostu cen prądu, że firmy, przedsiębiorstwa nie odczują tego na własnej skórze”.

Dodała, że rząd zapowiadał ustawę, która zamrozi ceny prądu, by Polacy nie byli nimi obciążeni, zwłaszcza w okresie świątecznym. Tymczasem teraz planuje podwyższyć ceny energii zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm. Golbik stwierdziła, że mamy do czynienia z galopującą inflacją, a rząd PiS„szykuje bardzo drogie święta”.

Inny polityk KO, Piotr Borys, podkreślił, że z obietnic Prawa i Sprawiedliwości dotyczących utrzymania cen prądu zostało „jedno wielkie nic”. Na początku słyszeliśmy, że nie będzie podwyżek, potem, że będą tylko dla firm, a na końcu z ust pani Emilewicz dowiedzieliśmy się, że rząd planuje podwyżkę na poziomie 5-7 proc. – powiedział.

Według posłów KO rządowi nie uda się utrzymać zamrożonych cen prądu ze względu na koszty. Dlatego też zaapelowali o ujawnienie realnych kosztów cen prądu. „Rząd musi to ujawnić. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki musi to pokazać” – powiedział Borys. Dodał, że w związku z tym, że nie ma prac nad ustawą kompensacyjną dla Polaków, to „rząd pod choinkę daje zapowiedź ogromnego wzrostu kosztów życia”.

Przypomnijmy, pod koniec listopada szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk informował, że rząd jest zdeterminowany, aby nie było podwyżek cen prądu dla gospodarstw domowych w 2020 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 04.12.2019 09:38

    Czy to nowosc ze od stycznia wszystko drozeje kazdego roku?
    Ten rzad nawet wiekszosci w senacie juz nie ma a co dopiero w duzych miastach wladzy a obwinia sie go nawet o zla pogode, litosci jest coraz wieksze zapotrzebowanie na energie, podaz popyt i to bedzie roslo.

  2. Cosmo 04.12.2019 12:17

    Ratujemy klimat w imieniu całej ludzkości. Szkoda, że wszyscy wiedzą że jest to bezcelowe a jednak brną dalej. Absurd goni absurd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.