Rząd sprywatyzuje część lasów?

Opublikowano: 08.07.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 253

Rządzący planują prywatyzację części Lasów Państwowych, co pozwoliłoby na łatanie dziur w budżecie.

Ministerstwo Środowiska pracuje nad zmianami w ustawie o lasach, pozwalającymi na ustanowienie nowego podatku. Obecnie leśnicy płacą zryczałtowany podatek leśny, VAT i podatek od dochodów nie pochodzących z gospodarki leśnej, zaś zgodnie z proponowanymi zmianami, będą musieli podzielić się z fiskusem pieniędzmi z dochodów z gospodarki leśnej.

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, rząd rozważa również możliwość sprzedaży niektórych skrawków leśnych, nie przydatnych z ekonomicznego punktu widzenia. Tym sposobem można byłoby sprzedać prawie 36 tysięcy hektarów lasów, uzyskując dochód w wysokości prawie miliarda złotych, co mogliby jak zwykle przejeść urzędnicy i politycy.

Na pomysły Platformy Obywatelskiej zgadza się Polskie Stronnictwo Ludowe, które w 2010 roku sprzeciwiło się pomysłowi włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych. O ile w kwestii podatków PSL miałby pewne obiekcje, o tyle w prywatyzacji lasów nie widzi nic złego.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Bankier.pl, wPolityce.pl
Źródło: Narodowcy.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
fm
Użytkownik

PSL – sprzedawczyki…
Banda polityczna już dawno powinna zostać skazana za rozbój, oszustwa i przede wszystkim za zrobienie z Polaków niewolników. Spełnili wszystkie znamiona zbrodni. Niewolnictwo jest jednym z najcięższych przestępstw.

Lasy należą do Polaków a nie do jakiś politycznych bandytów!

MamDosc
Użytkownik
MamDosc

Zrozumcie że żyjemy w totalnej niewoli,nawet powietrze którym oddychasz nie jest twoje . Pozostaje wolność w głowie i sercu . Problemem jest dziś pospolity brak serca i pakuły w głowie .

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Prywatyzacja zawsze i wszędzie była i jest WYŁĄCZNIE sposobem na bogacenie się oligarchów, NIGDY zaś i nigdzie nie rozwiązała żadnych problemów, pogłębiając tylko niesprawiedliwość społeczną. Musimy wszyscy to zrozumieć i przestać wierzyć oszukańczym mżonkom o kapitalistycznej wolności.

Kerry
Użytkownik
Kerry

Rządzący czasowo, myślą (przepraszam za nadużycie) jedynie w kategoriach tymczasowych, aby jakoś dotrwać do końca kadencji. Stąd prywatyzacja (a właściwie wyprzedaże garażowe) majątku narodowego. Niestety narodowego, a nie ich własnego. Jeśli ktoś myśli, że jednorazowy zastrzyk nawet 1 mld coś pomoże W czymkolwiek sensownym, to jest niespełna rozumu. Nie pomoże nawet 100 mld. Majątek tworzy sie poprzez wytwarzanie dóbr, inwestycje a nie oddawanie majątku. Jedynym sensownym zwieńczeniem tego bezsensownego procederu jest strzelenie sobie w łeb (przez) decyndentów. No ale to mrzonki, robią to innym…

klara
Użytkownik
klara

Precz z panem TUSKIEM i jego ludżmi ! Lasy należą do wszystkich ludzi.

swoboda
Użytkownik
swoboda

Zamiast jojczyc zalozmy fundacje czy jakas inna grupe i zrobmy zbiorke na wykup tych 36tys hektarow. Niech to bedzie podwalina terytorialna pod panstwo jakie chcecie miec.

zbig45
Użytkownik
zbig45

jeszcze nam tego brakowało żeby lasy sprzedali! złodzieje! wiadomo że prywaciarz las wytnie i drzewo sprzeda, nam zostawi pustynię!

norbo
Użytkownik

Skończyły się zakłady przemysłowe, wzięli się za szkoły, szpitale, kamienice a nawet lasy…. Faktycznie straszny niewydajny musiał być ten zły czerowny PRL – od dwudziestu lat ta tzw. demokracja żyje z wyprzedaży tego co ci źli komuniści stworzyli…. Wkrótce nie będzie już nic, po RP nie będzie nic do sprzedania….

Pola
Użytkownik
Pola

@Kerry
Masz rację ale przecież PO wcale nie myśli o tym aby Polacy mieli coś na przyszłość. Im chodzi wyłącznie o to aby w czasie swoich rządów ukręcić jak najwięcej lodów dla siebie. Wyłącznie dla siebie! A jak już nie będzie czego prywatyzować, wystawią na sprzedaż państwo. Jeżeli oczywiście do tej pory nie zostanie utworzona Judeopolonia.

Nes Havason
Użytkownik

A – Kochanie, kończą się pieniądze.
Z – Sprzedamy telewizor. Lombard chyba jeszcze otwarty.
A – Telewizor już sprzedaliśmy.
Z – To może dywan?
A – To może poszedłbyś do pracy?
Z – To może jednak dywan…

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Sprzedaż lasów powinna być traktowana jak zdrada i karana surowo przynajmniej zajęciem majątku całej rodziny drani za to odpowiedzialnych.