Rząd przeszacował wzrost tegorocznego PKB

Opublikowano: 04.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 211

Wiosenna prognoza Komisji Europejskiej przewiduje, iż PKB Polski w tym roku wzrośnie zaledwie o 1,1 procent, zaś w przyszłym prawdopodobnie o 2,2 punktów procentowych. Deficyt polskiego sektora finansów publicznych według interpretacji tej instytucji wyniesie w 2013 roku 3,9 punktów procentowych PKB.

Ekonomiści jednoznacznie sklasyfikowali więc prognozy ministerstwa finansów jako przeszacowane. Globalny kryzys, który nie ominął także Polski uniemożliwia wyjście z nadmiernego deficytu budżetowego, chociażby do poziomu 3-3,5 punktów procentowych PKB. Odbicie się naszej gospodarki od dna jest nierealne ze względu na chociażby obniżone stopy procentowe przez Europejski Bank Centralny.

Oznacza to, że rząd Donalda Tuska – na czele z ministrem Rostkowskim – zbyt optymistycznie patrzy na potencjalny rozwój gospodarczy Polski. Może się okazać, iż niezbędna będzie nowelizacja budżetu.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Il
Użytkownik

To nie Rząd, to nierząd.

Czejna
Użytkownik
Czejna

I Nierzad ten nie zajmuje sie przeciez dobrem Polski, wiec w szczegolnosci nazywanie ich dzialan “optymistycznymi” jest takim samym oszustwem, jak wszystkie ich dotychczasowe PR-owe falszywe, zmienione pojecia. Na Oszustwach znaja sie jak nikt. Polska to jeden z najlepszych uniwersytetow oszustwa z wykladowcami PO na katedrach.

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Przecież ten NIErząd jeszcze ani razu nie zrobił dobrego budżetu.
Ale co się dziwić. Vicek rostowski przywieziony w reklamówce z londynu, więc jak ten “finansista” , może zrobić jakikolwiek budżet w obecnej sytuacji?
Każą donaldowi to robi co chcą, vicek po za portfelem nie widzi pieniędzy.
I tak topią ten nasz kraj w eurogównie zmieszanym z banksterską hołotom.

(może podrzucić Chińczykom pomysł by na tych “naszych” (p)osłach sprawdzili działanie jakiegoś wirusa :] )

pasanger8
Użytkownik

Nie mówcie ktoś uwierzył,że ten jeden raz Pinokio Donaldinio i jego fircyk Rosti mówili prawdę????:):):):)Znajdźcie mi takiego a normalnie zagłosuję na Ryśka Czarneckiego w następnych wyborach w jakiej by partii wtedy nie był.

kamarama51
Gość
kamarama51

Jeszcze nie tak dawno wszyscy wychwalali premiera Donalda Tuska a Rostowskiego uwazali za najlepszego ministra finansow w Europie i nagle sie wszystkim odmienilo -ciekawe.