Rząd powinien utrudniać remonty w celu podnoszenia czynszu!

Opublikowano: 26.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3237

Raport z czerwca 2022 roku przygotowany przez Kanadyjską Komisję Praw Człowieka sugeruje, że rząd federalny mógłby konfiskować budynki należące do najemców, którzy „łamią prawa człowieka”, w tym „prawo do odpowiedniego mieszkania”. W tym samym miesiącu minister sprawiedliwości David Lametti stwierdził, że „nie ma absolutnego prawa do posiadania nieruchomości w Kanadzie”. Mówił to w kontekście ustawy dopuszczającej przejmowanie przez kanadyjskie państwo zlokalizowanych w Kanadzie majątków Rosjan.

Zdaniem komisji „rząd powinien odbierać lokale, których posiadaczami są firmy, o których wiadomo, że ich strategie biznesowe łamią prawa człowieka, m.in. prawo do odpowiedniego mieszkania, poprzez planowanie podwyżek czynszu, eksmisje w celu przeprowadzenia remontu i wynajęcia za wyższą cenę lub celowy spadek jakości mieszkania”.

Raport komisji zawiera analizę rynku wynajmu mieszkań od lat 1990. i pokazuje, jak firmy finansowe i właściciele nieruchomości używali nieruchomości jako inwestycji, zmniejszając swoje koszty i podnosząc czynsze. Podawane są przykłady praktyk przenoszenia lokatorów przez firmy wynajmujące mieszkania w celu przeprowadzenia remontu budynku. Potem takie wyremontowane lokale są wynajmowane drożej. Komisja podkreśla, że zawsze w końcu poszkodowany jest lokator. Jego prawo do należytego mieszkania jest łamane. Strategie generowania dochodu uderzają w klientów i zmuszają ich do płacenia wyższych czynszów.

Jako rozwiązanie komisja proponuje konfiskatę lokali do wynajęcia, jeśli firmy będące ich właścicielami łamią prawa człowieka. Do tego sugeruje: wprowadzenie mechanizmów regulowania instytucji pożyczkowych, by wstrzymać udzielanie pożyczek przedsiębiorstwom naruszających prawa człowieka; zapobieganie sprzedaży mieszkań firmom finansowym; zaprzestanie subsydiowania właścicieli nieruchomości będących firmami i udzielania im preferencyjnych pożyczek przez CMHC; a także wprowadzenie wymagania, by publiczne plany emerytalne promowały dobro społeczne.

W zeszłym roku British Columbia Civil Liberties Association nie kryła oburzenia, gdy rząd prowincji zapowiedział możliwość wprowadzenia przepisów zezwalających rządowi na odbieranie własności, jeśli jest to „bogactwo o niewyjaśnionym pochodzeniu”. Posiadacz takiego „bogactwa” mógłby być postawiony w stan oskarżenia. Stowarzyszenie podkreśla, że takie środki stanowią naruszenia prawa Kanadyjczyków do domniemania niewinności, do sprawiedliwego procesu i prywatności.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 26.02.2023 10:39

    ,,Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy,, w toku….

  2. dfg 27.02.2023 19:01

    Komunistyczne bydło wlazło do Kanady.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.