Premier Kanady żąda od sieci handlowych stabilizacji cen

Opublikowano: 15.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 941

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w czwartek, że wezwał dyrektorów pięciu największych sieci supermarketów w kraju, w tym Loblaws, Sobeys i Metro, aby wypowiedzieli się w sprawie cen w swoich sklepach, ponieważ Kanadyjczycy skarżą się na drożyznę.

Trudeau poinformował, że rząd poprosił dyrektorów pięciu największych sieci spożywczych, aby przyjechali do Ottawy w przyszłym tygodniu, aby wyjaśnić, w jaki sposób ustabilizują ceny.

Piątka ta reprezentuje 80% rynku. Będą mieli czas do 9 października, aby przedstawić propozycję, którą Ottawa miałaby zaakceptować. „Jeśli ich plan nie przyniesie prawdziwej ulgi, podejmiemy dalsze działania i niczego nie wykluczamy, w tym środków podatkowych” – powiedział Trudeau. „W kraju takim jak Kanada nie ma sensu, aby największe sieci spożywcze osiągały rekordowe zyski, podczas gdy Kanadyjczycy walczą o to, by stać ich było na jedzenie”.

W 2022 r. trzy największe kanadyjskie sklepy spożywcze – Loblaws, Sobeys i Metro – łącznie odnotowały ponad 100 miliardów dolarów kanadyjskich (74 miliardy dolarów) sprzedaży i zarobiły ponad 3,6 miliarda dolarów kanadyjskich. Firmy te spotkały się również z presją ze strony opozycyjnej NDP krytykującej wysokie ceny artykułów spożywczych.

Loblaws, Metro, Sobey’s i Walmart Canada nie skomentowały tej wypowiedzi.

Sondaże pokazują, że gdyby wybory odbyły się teraz, konserwatyści, którzy oskarżają Trudeau o napędzanie inflacji poprzez wysokie wydatki rządu, zdobyliby władzę i zakończyliby osiem lat rządów liberałów.

Trudeau powtórzył, że nie planuje zrezygnować przed następnymi wyborami, które muszą się odbyć do października 2025 roku.

Lider konserwatystów Pierre Poilievre w czwartek ponownie obwinił Trudeau za kryzys mieszkaniowy i powiedział, że przedstawi własny plan budowy domów w parlamencie, gdy zbierze się on na sesji po letniej przerwie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.