Rząd Kanady śledził obywateli aplikacji pogodową?

Opublikowano: 04.07.2022 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1818

Jej uruchomienie w 2019 r. miało miejsce, gdy “eksperci” twierdzili, że zmiany klimatyczne powodują „bardziej ekstremalne wariacje pogody”.

W wyniku dochodzenia ujawniono, że aplikacja WeatherCAN Departamentu Środowiska i Zmian Klimatu zbierała dane o lokalizacji, a także inne dane osobowe. Aplikacja pogodowa śledziła lokalizację 715 000 użytkowników. Użytkownicy nie byli świadomi, że dane są zbierane. Departament twierdzi, że zebrane dane są chronione zgodnie z ustawą o prywatności.

Aplikacja zapewnia użytkownikom godzinowe prognozy pogody, a także alerty o tornadach, ostrzeżenia o zamieci śnieżnej i inne aktualizacje pogodowe. Jej uruchomienie w 2019 r. miało miejsce, gdy “eksperci” twierdzili, że zmiany klimatyczne powodują „bardziej ekstremalne wariacje pogody”. „Dlatego rząd Kanady opracował aplikację, która zapewni Kanadyjczykom bezpieczeństwo” – twierdziły wówczas władze kraju.

Personel WeatherCAN wyjaśnił, że nawet jeśli wyłączysz funkcję lokalizacji, aplikacja nadal będzie zbierać dane, takie jak wersja aplikacji, Twój adres e-mail i model urządzenia „wraz z wszelkimi informacjami, które zdecydujesz się podać w polu wprowadzania tekstu”. „Korzystając z tej aplikacji, wyrażasz zgodę” – dodał personel WeatherCAN.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: ReclaimTheNet
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.