Rząd Kanady odszedł od nauczania „nierasistowskiej matematyki”

Opublikowano: 15.07.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1936

Rząd Forda po cichu usunął tę część programu nauczania matematyki dla klas 9, która mówiła, że matematyka jest subiektywna i rasistowska oraz wymaga dekolonialnego podejścia w sposobie jej nauczania.

Wiadomości o radykalnym języku w programie nauczania po raz pierwszy przekazał w sobotę torontoński „The Sun”. Wówczas rząd bronił języka, który pojawił się we wstępie do zrewidowanego programu nauczania.

We wtorku wieczorem tekst został jednak usunięty. Skreślenia dokonano na prośbę ministra edukacji Stephena Lecce. „Matematyka została wykorzystana do normalizacji rasizmu i marginalizacji nieeurocentrycznej wiedzy matematycznej, a dekolonialne, antyrasistowskie podejście do nauczania matematyki uwidacznia jej historyczne korzenie i konstrukcje społeczne” – czytaliśmy w programie nauczania. Ten język został teraz usunięty wraz z twierdzeniami, że matematyka jest subiektywna, a nie obiektywna.

Nowy program nauczania kładzie nowy nacisk na rzeczywiste zastosowania matematyki i obejmuje nauczanie umiejętności finansowych. Zastępuje program nauczania wprowadzony przez były rząd liberalny.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.