Rząd Kanady demonizował uczestników Konwoju Wolności

Opublikowano: 24.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 835

Kandydat na lidera federalnej partii konserwatywnej w Kanadzie, niezależny poseł prowincyjny w Ontario, Roman Baber, skrytykował premiera Justina Trudeau za demonizowanie członków Konwoju Wolności, którzy w lutym protestowali w Ottawie.

Powiedział podczas wizyty w CBC News’s Power & Politics, że użycie Emergencies Act było bezpodstawne. „Nie było potrzeby deklaracji stanu wyjątkowego i wysyłania policji przeciwko osobom zgormadzonym na Wzgórzu Parlamentarnym. To jest nieakceptowalne. Niestety nikt tak naprawdę nie podjął dyskusji na temat, od którego wszystko się zaczęło, czyli obowiązkowych szczepień. Nie powinno się zmuszać kogoś do dokonywania wyboru między możliwością wyżywienia rodziny a zdrowiem i zrobieniem czegoś, czego dana osoba nie chce”.

Baber wypomniał Trudeau, że premier nie miał odwagi i nie chciał się spotkać z organizatorami konwoju. Przypomniał, że 18 lutego, gdy policja ruszyła na protestujących, ci nie używali przemocy, nie mieli broni i nie stawiali oporu. To rząd próbował ich demonizować. Baber wyraził nadzieję, że Kanadyjczycy widząc relację z tej akcji dostrzegli, że protest był pokojowy.

Podczas rozmowy Baber mówił też o kulturze zaprzeczania i cenzurze, co uniemożliwia szczere dyskusje odnośnie pandemii.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.