Rząd Kanady buduje obozy internowania w całym kraju

Opublikowano: 10.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3128

Niezależny poseł do legislatury Ontario alarmuje o planie rządu Trudeau budowy federalnych „obiektów do izolacji ludzi”.

Randy Hillier, MPP z okręgu Lanark, Frontenac i Kingston, wyraził zaniepokojenie „federalnymi miejscami kwarantanny/izolacji” zadając pytania podczas interpelacji poselskich pod koniec tygodnia. Zapytał rząd Ontario „ile z tych obozów zostanie zbudowanych i ilu ludzi spodziewa się rząd w nich umieścić”. Wskazał, że dokumentacja Federalnych miejsc kwarantanny/izolacji nie ogranicza wykorzystania tych miejsc jedynie do kwarantanny z uwagi na COVID-19.

„Zatem rząd prowincji musi być świadomy planów ewentualnego zatrzymania i izolacji obywateli naszego kraju i naszej prowincji, a zatem pytam, gdzie zostaną zbudowane te obozy, ile osób będzie w nich przetrzymywanych i z jakich powodów ludzie mogą się w nich znaleźć i chciałbym, aby Premier zapewnił mieszkańców Ontario…” – mówił Hillier, któremu zanim skończył wyłączono mikrofon.

W e-mailu wysłanym w okręgu Hillier wyraził więcej obaw: „Budowa obozów izolacyjnych/kwarantanny w Kanadzie budzi niepokój i rząd prowincji musi o tym wiedzieć, dlaczego więc nie poinformują o tym mieszkańców Ontario?”.

Resort zamówień publicznych Kanady (GoC) zwraca się obecnie do dostawców usług branżowych o opinie i informacje dotyczące budowy dodatkowych „federalnych miejsc kwarantanny / izolacji”, które po zbudowaniu mogłyby zostać wykorzystane do „innych celów”. Datę zamknięcia ofert określono na 19 października.

Według Public Works and Government Services Canada obecnie istniejące obiekty „są wykorzystywane do spełniania wymagań kwarantanny dla międzynarodowych podróżnych, którzy nie mają odpowiedniego miejsca do izolacji”. PHAC zarządza obecnie łącznie 11 miejscami w całym kraju, które są oznaczone jako „desygnowane miejsca kwarantanny (DQS)” które mają w założeniu obsłużyć do 1600 osób”. Są one zlokalizowane w Calgary, Vancouver, Kelowna, Winnipeg, Regina, Toronto, Montreal, Halifax, Fredericton, St. John’s (Nowa Fundlandia) i Whitehorse.

Witryna internetowa zamówień rządowych GoC Buyandsell.gc.ca zawiera również listę zapytań ofertowych ministerstwa Obrony Narodowej (DND) obejmującą środki kontroli zamieszek – „gaz łzawiący”. Zapytanie ofertowe „gaz łzawiący” wymienia łącznie 36 000 kanistrów zapotrzebowanych przez DND, które zleceniobiorca ma dostarczyć do magazynu amunicji kanadyjskich sił zbrojnych (CFAD) w Dundurn, Saskatchewan, do 31 marca 2021 r.

W ostatnich miesiącach w Kanadzie, a także w Stanach Zjednoczonych używano gazu łzawiącego, aby rozproszyć protestujących.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o