Rząd III RP kontynuuje politykę III Rzeszy

Opublikowano: 20.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1888

Ostatnia decyzja władz polskich dotycząca zamieszczania odcisków palców w dowodach osobistych i paszportach nie powinna chyba rodaków zaskoczyć. Wiadomo było, że to co postanowiono w Berlinie, będzie także obowiązywać w Polsce. Warto poszperać w Internecie, aby dowiedzieć się, jak do tego doszło. Bardzo stopniowo…

https://www.youtube.com/watch?v=p7Sd3bESF5Y

Jeszcze w 2010 roku można było przeczytać na forum Internetowym kilkanaście wpisów, szukających informacji, gdzie w Niemczech można znaleźć firmę lub instytucję, zajmującą się pobieraniem odcisków palców. Okazało się to niemożliwe, bo podobnie jak w wielu innych państwach, takie czynności spełniała policja kryminalna, ale tylko w stosunku do przestępców.

Jedynie oaza demokracji, jaką są Stany Zjednoczone, wymagała wtedy takich formalności od wszystkich starających się o wizę. Pamiętam przedwojenny artykuł w „Słowie Wileńskim”, jakiegoś oburzonego Polaka, zaklinającego się że nigdy nie odwiedzi tego barbarzyńskiego kraju!

No, ale czasy się zmieniają wraz z postępem. Już w 2014 roku można było przeczytać w „The Times” informację, że rumuński premier oskarżył czołowych polityków niemieckich o tradycje „mentalności nazistowskiej”. Chodziło wtedy o sprawę przymusowego pobierania przez władze niemieckie odcisków palców od Gastarbeiterów Rumunów, mających wyłudzać niemieckie świadczenia państwowe.

W tym wypadku premier rumuński bardzo trafnie określił ówczesny stan prawny. Bowiem Niemcy nazistowskie nigdy nie wymagały od swoich obywateli odcisków palców – pierwsze tego rodzaju zarządzenie wydane zostało w Generalnej Gubernii, a potem rozciągnięte na inne kraje okupowane przez Niemcy. Z pewnym zażenowaniem pisał o tym w 1946 roku Amerykanin M.W. Kempner, w opracowaniu pt. „The German National Registration System As Means of Police Control of Population”. Otóż, autor tej pracy stwierdza wyraźnie, że „[hitlerowski] system rejestracji ludności, oparty na Reichsmeldeordnung 6-I-1938, Rozporządeniach Ministra z 24 stycznia, 26 sierpnia 1938 roku, oraz 6 września 1939 roku, zezwalał jedynie na pobieranie odcisków palców od przestępców przez policję kryminalną”. Ani w paszportach, czy dowodach osobistych niemieckich nie stosowano tej praktyki. W tym miejscu autor stara się wytłumaczyć, dlaczego Stany Zjednoczone już od dawna posługują się tą metodą.

A więc, Niemcy jako państwo totalitarne nie musiały uciekać się do wymogu odcisków palców od swych obywateli, bo i tak dostatecznie ich kontrolowały. Zaś Stany Zjednoczone, jako wiodąca demokracja, musiały choć przez odciski palców jakoś kontrolować swych obywateli. Chyba nikt dotąd nie zdobył się na tak zawiłą ocenę różnicy, dzielącej totalitaryzm od demokracji!

Dalej autor informuje, że po wojnie zwycięzcy alianci utrzymali wszystkie hitlerowskie rozporządzenia dotyczące rejestracji ludności, z tą różnicą, że w dowodach osobistych musiały znaleźć się odciski palców. Nie wiadomo dlaczego nie dotyczyło to paszportów.

Po powstaniu Republiki Federalnej Niemiec, odciski palców zniknęły z dowodów osobistych, jako hańbiące piętno kryminalne. I cóż? Jak teraz informuje Internet, „w 2019 roku rząd niemiecki głosował w Parlamencie Europejskim za wprowadzeniem systemu odcisków palców. Jedynie Słowacja i Republika Czeska zgłosiły sprzeciw. Republika Czeska uważa przymusowe pobieranie odcisków palców za nadużycie…”

Widać tu jednak duży postęp globalnej demokracji. W totalitarnej Rzeszy jej obywatele byli zwolnieni od tego przymusu – dotyczył on jedynie krajów przez nią okupowanych. Teraz przymusowi mają być poddani także obywatele niemieccy.

A Polska? Cóż, miała już szansę przyzwyczaić się do tej praktyki za czasów Generalnej Guberni.

Autorstwo: Krzysztof Edmund Wojciechowicz
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Admin WM 20.04.2021 09:29

  To dowód, że rządzą nami okupanci.

 2. Murphy 20.04.2021 16:43

  Mi też chcieli kiedyś pobrać odciski do paszportu, ale im się nie udało (za dużo remontów w domu się zrobiło i skaner już odcisków nie łapał). 🙂

 3. Dandi1981 21.04.2021 18:59

  Technologiczne nowinki ograniczające wolność a raczej prywatność mogą przynieść dużo dobrego, i zredukować przestępczość. Bronią się ludzie przed plastikowym pieniądzem a wez zapłać haracz okup bez gotowki i jak brać w łapę. Mafia i politycy by tego nie przetrzymali. Skończyły by się szwindle bo wszystko na koncie widać.
  Nawet GPS w ciele człowieka pomagał by przy zaginięciach,porwaniach,przestępstwach, ten co to zrobił poprostu tam był o tej porze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.