Rząd chce zmienić ustawę o cudzoziemcach

Opublikowano: 18.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2047

Rząd zamierza zmienić ustawę o cudzoziemcach w związku z napływem nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi – przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji” – głosi komunikat na stronie resortu.

Zaznaczono, że rząd chce „dostosować przepisy do aktualnej sytuacji migracyjnej występującej na granicy zewnętrznej”. „Chodzi o usprawnienie postępowania w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy oraz zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i ochronę porządku publicznego” – czytamy.

MSWiA wyjaśnia, że zmiany są spowodowane napływem nielegalnych migrantów z terytorium Białorusi. „Tylko w sierpniu tego roku na polsko-białoruskiej granicy 1 935 osób usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę. Z tego Straż Graniczna zapobiegła próbom przekroczenia granicy przez 1 175 osób, a 760 cudzoziemców zostało zatrzymanych i osadzonych w zamkniętych ośrodkach” – podano.

Portal RMF FM informuje z kolei, że rząd szykuje się na wzrost liczby imigrantów i pracuje nad rozporządzeniem w sprawie zwiększenia liczby miejsc w ośrodkach dla cudzoziemców przez zagęszczenie tych osób. Podkreślono, że w tej chwili na jedną osobę przypadają 4 metry kwadratowe, MSWiA zamierza zmniejszyć ten metraż o połowę.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 18.08.2021 13:55

    Jest popyt czemu tego nie sprzedać wizy od 100zl.
    Polska jako kraj w środku Europy tranzytowy, nawet nie potrafi na tym zarobic

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.