Rząd chce zaczipować wszystkie koty w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 03.01.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1509

Czy koty w Wielkiej Brytanii zostaną już wkrótce objęte tymi samymi regulacjami, co psy? Według nowych planów rządu także wszystkie koty na Wyspach będą musiały posiadać podskórne mikroczipy.

https://www.youtube.com/watch?v=wkUVu7MRUM4

Obowiązek wszczepiania mikroczipów wszystkim bez wyjątku psom w Wielkiej Brytanii został wprowadzony w 2016 r., co znacznie zredukowało liczbę zaginionych zwierząt. Teraz rząd chce dokładnie takimi samymi regulacjami objąć koty, których, jak się szacuje, jest na Wyspach nawet 2,6 mln. Najnowsze dane pokazują, że ok. 26 proc. kotów w UK nie posiada podskórnych mikroczipów, natomiast z informacji przekazanych przez organizację Cats Protection wynika, że czipów nie posiadało aż 8 na 10 bezpańskich kotów oddanych do adopcji w Anglii w 2018 r. Rząd Borisa Johnsona planuje wprowadzić obligatoryjne czipowanie kotów już w 2021 r.

Jeśli rząd zdecyduje się wprowadzić obowiązkowe czipowanie kotów, to z pewnością uzyska w tym względzie wsparcie większości społeczeństwa. Co bowiem ciekawe, przy okazji zaproszenia Brytyjczyków do składania uwag ws. obligatoryjnego czipowania kotów, Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Department for Environment, Food and Rural Affairs, Defra) uzyskał informację, że 99 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii popiera ten pomysł. Zwłaszcza, że czip pozwala po prostu szybciej (jeśli w ogóle) odnaleźć zwierzę w razie jego zaginięcia. „Posiadanie mikroczipa daje zagubionemu kotu największą szansę na szybkie połączenie się z właścicielem. Regularnie słyszymy wzruszające historie o ogromnej radości i uldze, gdy zaginiony kot wraca do domu dzięki danym zapisanym w jego mikroczipie” – zaznaczył James Yeates, prezes organizacji Cats Protection.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

Komentarz „Wolnych Mediów”

Powoli (zgodnie z Oknem Overtona i zasadą gotowania żaby) przyzwyczajają ludzi do czipowania. Najpierw psy, potem koty i inne zwierzęta. Nie zdziwmy się, gdy później usłyszymy propozycję czipowania dzieci w trosce o ich bezpieczeństwo, a na koniec czipowanie będzie obowiązkowe dla wszystkich ludzi. Bo to takie wygodne… a władza przy okazji zyska narzędzie kontroli, przed którym ostrzegał Aaron Russo.


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.