Rząd bierze udział w energetycznym zamachu na Polskę?!

Opublikowano: 26.09.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3035

Telewizja Republika, choć jest raczej niszowa, bardzo sprzyja władzy PiS. Dlatego wywiad dziennikarki Ewy Stankiewicz z Piotrem Naimskim, może nigdy nie ujrzeć pierwotnej, nieocenzurowanej formy.

Piotr Naimski pełni funkcję pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Jest więc w centrum wszelkich decyzji, odnośnie przyszłości polskiej energetyki, w kontekście poronionych pomysłów UE i państw, zrzeszonych w ramach Porozumienia Paryskiego.

Ewa Stankiewicz w końcu pokazała, na czym polega dziennikarstwo i zaczęła, mówiąc kolokwialnie „dokręcać śrubę” kolejnymi, bardzo niewygodnymi dla Naimskiego i rządu pytaniami: „Czy to prawda, że minister Soboń już podpisał i wysłał pisma do Komisji Europejskiej ws. harmonogramu wyłączeń, kiedy zamykamy Bełchatów, Turów, Kozienice z nowymi blokami, Połaniec? Na jakim jesteśmy etapie? Czy te pisma już poszły do Komisji Europejskiej?”.

„To jest system wynikający z przyjętej w Unii Europejskiej polityki energetycznej i klimatycznej” – odpowiadał Naimski.

Na co Stankiewicz reaguje: „Czy to nie jest wobec tego samobójstwo? Dążenie do zamknięcia kopalni, a przy tym elektrowni przy kopalniach, jeśli 70 proc. energii w Polsce pochodzi z węgla, jeśli to jest najtańsza energia w tej chwili w Europie?”.

Naimski konstatuje więc: „Gdyby nie było tych uwarunkowań, które wynikają z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można by było tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania”.

Potem minister zaczął zrzucać winę na rząd Tuska, ale Stankiewicz nie dała się wybić z tropu, więc zauważyła, że tzw. „Zielony Ład” UE, to kwestia ostatnich kilku miesięcy, a więc jego ustalenia i konsekwencje dla Polski, leżą wyłącznie po stronie PiS.

Dziennikarka dopytywała jeszcze o to, kto negocjował dla Polski jego postanowienia, na co Naimski nie umiał jasno odpowiedzieć. Jednak na końcu, wyraźnie sfrustrowany, wypalił do Stankiewcz: „Zerwę pani ten program!”

Na oficjalnym profilu TV Republika przez chwilę opublikowany był zwiastun rozmowy, w którym można było usłyszeć: „Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń – zapłacisz 10 razy więcej za prąd”.

Po interwencji Naimskiego wszystko zostało usunięte.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 26.09.2021 09:58

    Ekologiczny porządek UE nie tylko polega na zamknięciu kopalń do 2030 ale też pozbyciu się samochodów spalinowych po tym terminie nie będzie można ich rejestrować a więc nie będą produkowane. Sprawi to nie tylko gigantyczny wzrost cen energii ale i samochodów które będą drogie posłużą tylko na 10 lat a cenny prądu do nich będą szybowaly, ogólnie dla środowiska będzie lepiej, koncerny samochodowe zarobią więcej, ale zwykły człowiek będzie wydawał pół wypłaty na opłaty za energię. Cenny wszystkiego pójdą do góry bo transport to cenna Energi dopłacone do produktu.

  2. robi1906 26.09.2021 14:10

    To nie żaden Naimski tylko Naim, kolejny ze szlachty który rządzi przygłupimi murzyńskimi tubylcami.

    Pisałem już o nim i o tym, sam przyznał to z dumą, że to “ski” sami sobie dodali w 18 wieku, bo jak pokazuje życie, nami można orać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.