Rząd Bangladeszu współpracuje z ISIL

Opublikowano: 02.07.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 401

Shipan Kumer Basu, lider Hindu Struggle Committee, organizacji praw hinduskiej mniejszości, ujawnił, że rząd premier Bangladeszu Sheikh Hasiny pozwolił, żeby ISIL umocniło swoją pozycję w kraju.

Jak powiedział, że ISIL dopuściło się szeregu okrucieństw wobec mniejszości, takich jak przejmowanie ziemi, gwałty na kobietach i podpalenia domostw. Wszystko w imię dżihadu. „Hinduskie świątynie są niszczone, a wizerunki bóstw okradane” – powiedział Basu.

Jego zdaniem, gdy tylko ISIL zostało uznane za międzynarodową organizację terrorystyczną, premier Sheikh Hasina zmieniła taktykę i poleciła radykałom ze swojej partii oraz lokalnym administracjom, szczególnie policji, terroryzować członków mniejszości. „Nawet przed rokiem 1971 nie było tyle okrucieństwa jak dziś” – mówi przywódca Hindusów i wylicza szereg zbrodni, których ostatnio dopuszczono się przeciwko mniejszościom:

– 1 czerwca lider młodzieżówki podległej rządzącej partii spalił ponad 250 domów należących do mniejszości.

– 10 czerwca odkryto bezgłowe ciało kobiety, która przed zabójstwem została zgwałcona. „Miała 20 lat”, mówi Basu. „Radykałowie z lokalnej partii rządzącej zabili ją, by sterroryzować jej rodzinę i zmusić do oddania ziemi”.

– Następnego dnia, gwałt i pobicie kolejnej kobiety należącej do mniejszości w biały dzień. Basu mówi także, że została zgwałcona ponownie na posterunku policji, gdy przyszła poinformować władze o przestępstwie.

„Chcę aby społeczność międzynarodowa wiedziała co dzieje się w Bangladeszu – oświadczył Hindus. – To jest nasza ojczyzna. Nie możemy uciec do innego kraju i żyć jak uchodźcy. Świat i tak już stoi przed poważnym kryzysem uchodźczym. Skontaktowałem się więc z moimi przyjaciółmi z zagranicy, żeby pomogli nam odzyskać nasze prawa. Mendi Safadi, szef Safadi Center for International Diplomacy and Public Relations, wspiera naszą walkę na forach międzynarodowych. Przedstawił już nasza sprawę w Wielkiej Brytanii, Parlamencie Europejskim i wielu innych miejscach. Świat powinien zwrócić uwagę na tą okropną sytuację i systematyczne ludobójstwo popełniane na mniejszościach, jakie ma miejsce w Bangladeszu”.

W odpowiedzi na działania Kumera Basu w Bangladeszu pojawiły się pogłoski, że współpracuje on z obcymi agentami i pragnie podzielić kraj.

„Chcę im po prostu powiedzieć, że walczę w imieniu mojej własnej mniejszości i naszego prawa do życia w tym kraju” – odpowiada. „Mendi Safadi zapewnia nas, że rząd Sheikh Hasiny zostanie w tym roku obalony i że do czasu następnych wyborów władzę przejmie wojsko. Sheikh Hasina powinna wiedzieć, że mamy możliwość opowiedzenia światu o tych zbrodniach. Mamy wolność i prawo do życia we własnym kraju”.

Autorstwo: MO
Na podstawie: ClarionProject.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.