Rybnik uruchamia usługi specjalnie dla Ukraińców

Opublikowano: 16.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1014

Rybnik rozpoczyna cotygodniowe spotkania informacyjne, podczas których będzie pomagał załatwiać sprawy urzędowe mieszkającym w tym mieście Ukraińcom. Ratusz nie ukrywa nawet, że w Rybniku nie tylko żyje już blisko 10 tysięcy ukraińskich imigrantów, ale ponadto nie posługują się oni biegle językiem polskim.

Na stronie internetowej miasta zamieszczone zostało ogłoszenie o uruchomieniu specjalnych dyżurów. W każdy wtorek w Punkcie Informacji Miejskiej „Halo Rybnik” dyżurować będzie niejaki Mykhailo Solovienko, Ukrainiec przebywający w Polsce od pięciu lat. Od roku jest on zatrudniony przez miasto i zajmuje się funkcjonowaniem witryny Rybnika w języku ukraińskim.

Miasto twierdzi, że Solovienko będzie do dyspozycji mieszkających w nim ukraińskich imigrantów. Będzie on zbierał pytania od cudzoziemców, a następnie przekazywał je wywodzącym się z Platformy Obywatelskiej rybnickim władzom.

Przedstawiciele położonego w województwie śląskim Rybnika przyznają wprost, że w 137-tysięcznym mieście żyje już ponad 10 tysięcy Ukraińców. Dodatkowo większość imigrantów wedle informacji ze wspomnianej witryny nie posługuje się biegle językiem polskim.

Nie pierwszy raz o Rybniku jest głośno z powodu masowej imigracji. W lipcu ubiegłego roku zapowiedziano stworzenie przychodni lekarskiej przeznaczonej specjalnie dla Ukraińców. Ostatecznie pomysłu nie udało się zrealizować, bo miasto nie było w stanie znaleźć polskiego lekarza mogącego nadzorować ukraińskich medyków.

Na podstawie: Rybnik.eu
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.