Ryanair odwołał setki lotów

Opublikowano: 08.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2374

We wtorek Ryanair był zmuszony odwołać 12,5 proc. swoich lotów. Przewoźnik obwinia za to Komisję Europejską i francuskich kontrolerów.

6 czerwca rozpoczął się strajk francuskich kontrolerów ruchu lotniczego. Choć było to wydarzenie lokalne we Francji, to zmusiło firmę Ryanair do odwołania aż 12,5 proc. lotów.

Dyrektor generalny Ryanaira Michael O’Leary nie kryje oburzenia takim obrotem spraw. „To absolutnie nie do obrony, że loty z Irlandii do Włoch, z Polski do Portugalii czy z Hiszpanii do Niemiec są odwoływane tylko dlatego, że Francuzi chcą nadać priorytet lotom krajowym i odwołać wszystkie pozostałe połączenia. Skończmy z tym skandalem, w którym rodziny mają niszczone wakacje” – mówi.

O’Leary zwraca uwagę na to, że to nie pierwszy taki strajk, ale już kolejny w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zdaniem dyrektora Ryanaira winę za to ponosi głównie Komisja Europejska. „Ludzie latający do i z Francji są niepotrzebnie poszkodowani, ponieważ Komisja Europejska w dalszym ciągu nie podejmuje żadnych działań” – twierdzi. „Wzywamy Komisję do działania i ochrony przelotów. Szanujemy prawo do strajków, ale jeśli są one prowadzone, to należy także odwoływać loty krajowe. Nie ma powodu, dla którego loty na Orly i Charles de Gaulle nie są odwoływane” – dodał.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Fly4Free.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sanchop 09.06.2023 01:05

    Przecież przeloty maja być dla garstki ludzi na świecie, właściciel tak dużej firmy powinien to wiedzieć….

  2. emigrant001 09.06.2023 01:09

    Ryanair było dla ludzi:) widocznie nie pasowało:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.