Rumunia pokazała Unii Europejskiej środkowy palec

Opublikowano: 17.11.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2309

Nie tylko Polska i Węgry toczą spory z Unią Europejską w sprawie tzw. praworządności. Najnowszy unijny raport uderza w Rumunię i krytykuje ją za reformę sądownictwa. Jednak rząd uznał, że będzie podejmował decyzje niezależnie i pokazał UE środkowy palec… a nawet dwa.

Wiceprzewodniczący Izby Deputowanych Florin Iordache powiedział w parlamencie, że Rumunia będzie wprowadzała zmiany, kierując się konstytucją, a nie naciskami z zewnątrz. Po zakończeniu przemowy, polityk pokazał dwa środkowe palce. Gest ten został odebrany jako obsceniczny i wulgarny. Tamtejsza opozycja zarzuciła mu nawet, że środkowe palce były skierowane w jej stronę.

W rzeczywistości, była to forma sprzeciwu wobec raportu Komisji Europejskiej, który zarzuca Rumunii cofanie postępów w walce z korupcją, odejście od demokracji i ograniczanie niezależności sądownictwa. Unia domaga się, aby rząd zaczął natychmiast realizować zalecenia KE, między innymi zawieszając ustawę o sądownictwie.

Rumunia jest kolejnym przykładem tego, jak Unia Europejska na przestrzeni lat przeobraziła się ze zwykłej organizacji w ponadnarodowy twór, który rości sobie prawo do decydowania o ustawach, przyjmowanych w poszczególnych krajach członkowskich.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 17.11.2018 13:35

    KE jest nie wybieralna- parlament UE jest tylko spektaklem, nic nie mogą to fasada.UE rządzą “krasnoludki” i sektor finansowy, też przez nikogo nie wybrany! więc im odpowiedni gest pokazał!

  2. koszyk91 17.11.2018 19:26

    Proszę nie zapominać o city of London corporation

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.