Ruch bezwizowy z USA coraz bliżej

Opublikowano: 18.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1112

W piątek ambasador w USA Piotr Wilczek oraz podsekretarz w resorcie bezpieczeństwa narodowego Chad F. Wolf podpisali porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji.

Warszawa i Waszyngton osiągnęły kolejne porozumienie, które ma przybliżyć ruch bezwizowy, poinformowała na Twitterze ambasada RP w Waszyngtonie. To umowa między polskim MSWiA a amerykańskim ministerstwem bezpieczeństwa narodowego.

„Polska i USA wspólnie zrobiły kolejny krok ku naszemu wspólnemu celowi. Dzięki podpisanej dziś umowie jesteśmy coraz bliżej włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego” – napisała na „Twitterze” ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Temat zniesienia wiz do USA dla Polaków to kwestia, która regularnie powraca przy omawianiu stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. W kwietniu tego roku ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher po raz kolejny przypomniała Polakom, dlaczego do tej pory muszą ubiegać się o wizę, jeśli chcą odwiedzić jej kraj.

Za pośrednictwem „Twittera” zwróciła się do Polaków z prośbą o pomoc w sprawie uruchomienia programu Visa Waiver, który pozwala obywatelom obcego państwa na bezwizowy pobyt na terenie USA w ciągu 90 dni. Na wideo dwoje Amerykanów wyjaśnia, co powinni zrobić Polacy, aby osiągnąć ten cel. „Warunkiem przystąpienia do programu bezwizowego jest ograniczenie negatywnych decyzji w sprawie wjazdu do USA poniżej 3%, ale ten wskaźnik od roku 2018 nadal się waha między 3-4%. Ambasador USA przypomniała Polakom, że decyzja dotycząca ruchu bezwizowego zapadnie dopiero we wrześniu b.r., co oznacza, że jeszcze jest czas na to, żeby ten wskaźnik poprawić.”

Aby tak się stało, więcej Polaków spełniających wymogi wizowe powinno ubiegać się o nową wizę albo odnawiać starą. Rozmowy w sprawie programu Visa Waiver między Polską a Stanami Zjednoczonymi trwają już od 2005 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. SZS 18.08.2019 12:51

    Bez znaczenia jest, jaki procent odmów wizowych przypada na obywateli Polski. Piejącym z zachwytu nad amerykańską dobrocią przypominam, że Polska jako członek UE ma zagwarantowany bezwizowy ruch ze Stanami Zjednoczonymi. A ponieważ UE ma nas w dupie …
    Żałosne, żałosne i jeszcze raz żałosne ….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.