RPA rozpoczyna pierwsze „testowe” wywłaszczenia ziemi

Opublikowano: 21.10.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2625

Republika Południowej Afryki przymierza się do zajęcia ziem, należących do białych farmerów. Władze Ekurhuleni wkrótce zaczną odbierać własność prywatną bez wypłacania odszkodowań, w ramach „narodowego testu”.

We wrześniu, rada miejska obszaru metropolitalnego Ekurhuleni przyjęła ustawę, zezwalającą na wywłaszczenie ziem bez wypłacania odszkodowania. Kolejnym krokiem będą pierwsze „testowe” grabieże ziem. Władze spodziewają się masowych pozwów od właścicieli, dzięki którym sąd zadecyduje, czy wywłaszczenia bez odszkodowań są w zgodzie z obecnym prawem, czy też konieczne są w tym celu poprawki do Konstytucji.

Władze Ekurhuleni zamierzają wywłaszczyć około 350 hektarów ziemi prywatnej i państwowej. Na przejętych terenach planuje się wybudować tanie mieszkania. Szacuje się, że spośród 4 milionów mieszkańców Ekurhuleni, około 600 tysięcy żyje w slumsach. Chodzi o to, aby zająć ziemię bez wypłaty odszkodowania i „rozdzielić ją pośród ludzi, którzy jej potrzebują”.

Będzie to pierwsza w całym RPA próba okradzenia ludzi z ich ziem. Grabież będzie mieć charakter „testowy”, ponieważ w wyniku pozwów sąd ogłosi, czy wywłaszczenie jest zgodne z prawem. Jeśli okaże się, że tak nie jest, władza tylko wprowadzi odpowiednią poprawkę do Konstytucji, aby zalegalizować kradzież.

Władze Republiki Południowej Afryki już od dłuższego czasu przymierzają się do zajęcia ziem, które w przeważającej większości należą do białych ludzi. Prowadzi to do przemocy, a nawet eskalacji nienawiści na tle rasistowskim. Czarni mieszkańcy RPA otwarcie domagają się, aby biali oddali swoje ziemie, otwarcie grożąc holokaustem białych.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NYTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 21.10.2018 12:19

    Ja pi€rd@le. Gdy czarny morduje białego to nie rasizm tylko sprawiedliwość dziejowa! Lewactwo poziom max.
    Akcja skończy się głodem w RPA a wtedy durni biali lewacy na koszt podatnika będą wysyłać pomoce humanitarne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.