RPA przeżywa suszę tysiąclecia

Opublikowano: 08.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 890

RPA przeżywa obecnie suszę tysiąclecia. Hydrolodzy twierdzą, że sytuacja w kraju jest dramatyczna, a niedobór wody doskwiera w praktycznie każdej dziedzinie życia. Badania potwierdzają, że susza ma ogromną siłę oraz zasięg.

Hydrolog, dr Gideon Groenewald powiedział, że niewielkie miasta odczuwają suszę najbardziej, a w wielu z nich już zabrakło wody. „Przeżywamy obecnie jedną z najsilniejszych susz. Czynnikiem są zachodzące procesy naturalne, więc nie możemy winić człowieka za ten stan rzeczy” – dodał Groenewald

Tymczasem minister ds. Wody i infrastruktury sanitarnej Lindiwe Sisulu mówi, że jeśli kraj będzie zużywać wodę oszczędnie, susza nie będzie stanowić problemu.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy kraj boryka się z tym problemem. Od 2015 roku w RPA trwają dewastujące susze, które spowodowały całkowity brak wody w wielu dużych miastach. Kulminacja problemu nastąpiła w 2018 roku, kiedy kraj ogłosił stan klęski żywiołowej. Od tego czasu brak wody jest powracającym problemem w Republice Południowej Afryki.

Politycy zapewniają o tym, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak eksperci twierdzą, że problem ten wynika z procesów naturalnych i będzie powracał.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.