RPA protestuje przeciwko poławianiu wielorybów

Opublikowano: 18.04.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Ponad 21 000 osób z Republiki Południowej Afryki dołączyło do protestu, który w ostatnich dniach rozpoczął Greenpeace. Organizacja działająca na rzecz ochrony środowiska, wywierając presję na władzach Republiki Południowej Afryki doprowadziła do tego, że statek towarowy z Islandii, przewożący zamrożone mięso wielorybie nie otrzymał pozwolenia na postój w porcie.

Statek jest w drodze do Japonii i zgodnie z planem, miał on zatrzymać się w porcie w Durbanie aby zatankować paliwo. Jednak w związku z protestem stało się to niemożliwe, informuje SABC.

Greenpeace poprosił także władze Republiki Południowej Afryki, o zwrócenie się do innych krajów afrykańskich aby te idąc w ich ślady, nie zezwoliły na postój tego statku w ich portach.

Źródło: Iceland News Polska

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o