RPA protestuje przeciwko poławianiu wielorybów

Opublikowano: 18.04.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 295

Ponad 21 000 osób z Republiki Południowej Afryki dołączyło do protestu, który w ostatnich dniach rozpoczął Greenpeace. Organizacja działająca na rzecz ochrony środowiska, wywierając presję na władzach Republiki Południowej Afryki doprowadziła do tego, że statek towarowy z Islandii, przewożący zamrożone mięso wielorybie nie otrzymał pozwolenia na postój w porcie.

Statek jest w drodze do Japonii i zgodnie z planem, miał on zatrzymać się w porcie w Durbanie aby zatankować paliwo. Jednak w związku z protestem stało się to niemożliwe, informuje SABC.

Greenpeace poprosił także władze Republiki Południowej Afryki, o zwrócenie się do innych krajów afrykańskich aby te idąc w ich ślady, nie zezwoliły na postój tego statku w ich portach.

Źródło: Iceland News Polska


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.