Rozwiązano zagadkę „tajemniczej chatki” na Księżycu

Opublikowano: 09.01.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2956

„Tajemniczy” obiekt, zarejestrowany przez chiński łazik Yutu-2 przy kraterze Von Kármán to po prostu nieduży kamień – przekazuje portal CNet.

Pierwsze zdjęcia struktury pojawiły się na początku grudnia. Z powodu perspektywy zdjęcia wydawało się, że stojący na horyzoncie obiekt ma niezwykły kształt, dzięki czemu nazwano go „tajemniczą chatką”.

Jak pisze CNet, naświetlający tematykę kosmiczną dziennikarz Andrew Jones opublikował nowe zdjęcie z Yutu-2, na którym można zobaczyć, że „zagadkowy” obiekt to nietypowy kamień, leżący na skraju krateru.

Na początku 2019 roku chińska sonda kosmiczna Chang’e 4 wraz z łazikiem Yutu-2 na pokładzie wylądowała na Księżycu. W czasie swojego pobytu na niewidocznej stronie satelity Ziemi chińskie aparaty kosmiczne wypełniły już cały szereg zadań. Sonda regularnie przesyła zdjęcia z powierzchni odwrotnej strony Księżyca, które bardzo pomagają naukowcom z całego świata w dalszym badaniu planety.

Zdjęcia: CNSA
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 09.01.2022 20:24

    “… dalszym badaniu satelity. ” na końcu być powinno.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.