Rozwiążą wydział badający wydarzenia na Majdanie

Opublikowano: 23.05.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 880

Prokurator generalny Ukrainy Jurij Łucenko oświadczył, że rozwiąże wydział, przesłuchujący śledczych, którzy badają wydarzenia na Majdanie.

“Spotkałem się z adwokatami Niebiańskiej Sotni. Likwiduję wydział, zajmujący się przesłuchiwaniem śledczych i funkcjonariuszy, którzy prowadzą sprawę Majdanu” – napisał Łucenko na “Facebooku”.

Ponadto Łucenko poinformował, że zamierza rozszerzyć pełnomocnictwa szefa wydziału dochodzeń specjalnych Prokuratury Generalnej Ukrainy Serhija Horbatiuka, który nadzoruje śledztwo ws. wydarzeń na Majdanie. Prokurator nie wyjaśnił jednak, jakie konkretnie zmiany ma na uwadze.

Główny plac w Kijowie został zajęty przez zwolenników eurointegracji 21 listopada 2013 roku, zaraz po ogłoszeniu przez rząd Mykoły Azarowa odłożenia podpisania umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską. Z czasem Majdan stał się epicentrum walk między siłami bezpieczeństwa a protestującymi. Podczas starć wielokrotnie użyto broni palnej i koktajli Mołotowa.

Odpowiedzialność za śmierć ponad 100 osób, które na Ukrainie przyjęło się nazywać Niebiańską Sotnią, nowe proeuropejskie władze złożyły na barki byłego prezydenta Wiktora Janukowycza i funkcjonariuszy z jednostki milicji podległej Ministerstwu Spraw Wewnętrznych „Berkut”. Były prezydent oświadczył, że nie wydawał rozkazu strzelania do demonstrantów.

Szef rosyjskie dyplomacji Siergiej Ławrow mówił wcześniej, że Moskwa posiada dowody na to, że Prawy Sektor mógł kierować działaniami snajperów na Majdanie. Dodał, że Rosja przekazała materiały zachodnim partnerom.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 23.05.2016 10:29

    100 ludzi zginęło a te rezuny ciach wszystko pod dywan. Krraj bezprawia. Brak słów.

  2. 8pasanger 23.05.2016 16:43

    O słowa łatwo trudno o cenzuralne ale spróbujmy: To szubrawcy próbujący kryć zbrodniarzy.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.Taki los pewnie ich spotka.Nie będziemy żałować ani zbrodniarzy ani ich wspólników.niech się modlą o dożywocie mogą nie miec tego szczęścia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.