Rozpoznawanie twarzy w ciemnościach

Opublikowano: 11.08.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 807

Niemieccy naukowcy opracowali nową technologię, która może identyfikować osoby w słabym oświetleniu, a nawet w całkowitej ciemności tym samym potencjalnie rozwiązując jeden z głównych problemów nowoczesnych systemów rozpoznawania twarzy.

Dzisiejsze systemy rozpoznawania twarzy opierają się na klarownych i dobrze oświetlonych zdjęciach zrobionych w pełnym świetle. Stanowi to problem dla organów ścigania i służb bezpieczeństwa, gdy ich cel znajduje się w ciemności.

Jednak grupa niemieckich naukowców twierdzi, że znalazła rozwiązanie tego problemu, opracowując nowy typ systemu rozpoznawania twarzy, który analizuje termiczny odczyt osoby zamiast opierać się na tradycyjnych metodach.

W ramach nowych badań, Saquib Sarfraz i Rainer Stiefelhagen, dwaj informatycy z Instytutu Technologii w Karlsruhe, Niemcy, stworzyli system, który analizuje podczerwone zdjęcia z bliska jak i z daleka i dopasowuje je do zwykłych zdjęć, pozwalając tym samym na rozpoznanie twarzy ludzi.

Dodatkowo, system jest w stanie dopasować obrazy i rozpoznawać twarze w zaledwie 35 milisekund. “Jest to zatem bardzo szybko i można pracować w czasie rzeczywistym na poziomie około 28 klatek na sekundę” – twierdzą naukowcy.

Rozwój tej technologii jest dopiero w początkowej fazie więc jest daleki od doskonałości, a jego dokładność wynosi jedynie około 80% w przypadku, gdy system posiada wiele zwykłych zdjęć w bazie danych do porównania z obrazem termicznym. Przy jedynie pojedynczym zdjęciu w bazie dokładność systemu spada do 55%.

Na podstawie: RT.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. W.W. 12.08.2015 07:39

    Orwell wiecznie żywy.
    Ciekawe, jakie jeszcze osiągnięcia techniczne są na usługach służb, o istnieniu których my nie mamy pojęcia?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.