Rozpoczyna się wojna z Ziębą i krytykami szczepień

Opublikowano: 11.06.2018 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1640

Lekarz Dawid Ciemięga złożył do prokuratury sprawę przeciwko Jerzemu Ziębie, ponieważ uważa, że krytykując lekarzy za ich podejście do szczepień obraża środowisko lekarskie w Polsce. Oto co napisał i opublikował na “Facebooku” informując o przyjęciu sprawy przez prokuraturę:

“To jest informacja nie tylko dnia, miesiąca ale być może roku. Po ocenie materiału dowodowego, Prokuratura rozpoczyna sprawę. Nie pisałem tego wcześniej, ponieważ czekałem właśnie na tą informację, ale teraz napiszę to co wszyscy chcieli usłyszeć:

Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy wykazując oczernianie mnie, polskich Pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka. Złożyłem bardzo dokładny materiał pokazujący niebezpieczne działania tego człowieka oraz jego notoryczne obrażanie Nas lekarzy, studentów medycyny i całego środowiska.

Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, wiele z tych osób jak wiecie sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) namierzyłem i ustaliłem, jest też część osób których mam niepełne dane albo bardzo szczątkowe – Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie.

Mało tego. Te same osoby którymi zajmuje się właśnie Prokuratura – już są a inne dopiero będą pozywane również w trybie prywatnym przeze mnie i moich adwokatów przy wsparci innych instytucji. Już od kilku tygodni podejmujemy konkretne działania – jest to droga postępowania karnego w sprawach z oskarżenia prywatnego. Pierwsze efekty i to bardzo konkretne są – mamy już kilka przyznań się do winy, ale o tym będę informować później.

Dziękuje Śląskiej Izbie Lekarskiej za wszelką pomoc jak również innym Izbom Lekarskim za udzielone wsparcie, dziękuję również GIS i PZH, PR, wszystkim instytucjom i mediom które również mnie wspierają w walce o dobre imię, wielu osobom, tysiącom Polaków za słowa otuchy, te osobiste i w wiadomościach.
Dziękuje moim znajomym z grupy zdaniowej za wielkie wsparcie – Wy wiecie.

Dziękuje lekarz Paweł Szczuciński za podjęty trud i aktualne działania, to co Ciebie teraz spotyka nie pozostanie bezkarne. I dziękuje oczywiście anonimowym osobom za przekazane dane niektórych hejterów.Jak Wszyscy widzicie – udało się. Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami, pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci.”

Przygotował: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Wykop.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

25 komentarzy

 1. gajowy 11.06.2018 13:23

  Współczesna medycyna jest pseudonauką motywowaną biznesem. W latach 60tych skończyla się medycyna naukowa a zaczeła biznesowa. Od lat 60tych wszystkie rezultaty badań naukowych nie związazanych z biznesem traktowame są z automatu jako niewyczerpujące (non-conclusive). Pod pretekstem niewystarczających funduszy i niewystarczającej skali badań. Nawet jeśli kolejne badania potwierdzają wcześniejsze lub różne niezależne badania układają się w logiczną całość.
  Tylko badania sponsorowane przez bisnes są “conclusive”. Biznes zaś jest zainteresowany takim obrotem sprawy by rynek zbytu na produkty medyczny rósł w sposób nieograniczony.

 2. Aida 11.06.2018 14:23

  Admin wątpię czy to jest możliwe. Bo niby jakimi metodami.

 3. MarcinL 11.06.2018 14:34

  Admin ma trochę racji, jeszcze się okaże, że sprawa nabierze dużego rozgłosu, sprawę przegrają i będę jaja. A dowody i metody powinni mieć jeśli mają rację. Jedynie problem jak sędzie będzie ustawiony, no ale przecież odwołań z tego będzie kilka na pewno.

 4. mariusz 11.06.2018 15:24

  Ale przecież Zięba tylko głosi poglądy że lekarze nie mają racji tylko on. Za głoszenie poglądów przestępstwo jest tylko w krajach totalitarnych.

 5. mariusz 11.06.2018 16:53

  To chyba będzie art 212 Kodeksu Karnego, który podobno nie istnieje w innych krajach.

 6. polach 11.06.2018 17:26

  Jerzy Zięba nie jest lekarzem tylko pośrednikiem w tłumaczeniu różnych badań oraz opinii innych lekarzy, którzy wyznają zasadę Primum non nocere, o której ci co go pozywali zapomnieli i szkodzą dla korzyści albo z głupoty innym, którzy w zaufaniu idą do nich po radę aby wyjść z problemu zdrowotnego.Ci co go pozwali uważam już “szczelili” sobie w kolano, w drugie “szczeli” im społeczeństwo które się obudziło z absurdu szczepionkowego i nie da się oszukiwać nadal oraz truć własne dzieci etc.Ogólnie bardzo dobrze, tym większy będzie rozgłos, i więcej ludzi zainteresuje się tematem szczepień i zdrowego rozsądnego trybu życia.A my dostaniemy listę lekarzy “grabarzy” których w niedalekiej przyszłości pozbawimy opcji szkodzenia innym, jeżeli się nie opamiętają w tym co robią społeczeństwu za gratyfikacje od farmacji.Bezczelna zbrodnicza farmacja zostanie od nas wygoniona za morderstwa i świadome szkodzenie całemu społeczeństwu, w czym chętnie pomogę.
  Co do sądu to jest nielegalny jak cały ustrój, więc niema większego znaczenia co orzeknie, choć ciekawie by było gdyby przyznał honor Ziębie i jemu podobnym, jak tego nie zrobi też pomoże w wybudzeniu innych z tej paranoi farmacyjno- szczepionkowej w która nas uwikłano dla korzyści materialnych.
  Sława! Wielkiej Wolnej Polsce!!!

 7. lboo 11.06.2018 20:11

  Po pierwsze, na przedstawionym skanie nie ma nigdzie napisane że zarzuty dotyczą Jerzego Zięby.
  Po drugie, z tego co lekarz mówi tu:

  https://www.youtube.com/watch?v=idm7b013Nk0

  wynika że sprawa w ogóle nie dotyczy bezpieczeństwa szczepień, czy ich przymusu. A rozchodzi się tylko o opinie czy szczepionki przechowywane niezgodnie z zaleceniem producenta w jednym konkretnym przypadku (o czym było głośno wcześniej) mogą zaszkodzić i czy podanie takich szczepionek było działaniem z premedytacją. Lekarza oburzyła reakcja ludzi na to że powiedział ze w tym akurat konkretnym przypadku ryzyko użycia szczepionek nieodpowiednio przechowywanych było niewielkie.
  Co więcej sam nawet mówi że nie jest zwolennikiem przymusu szczepień.

  Skąd więc tutaj Zięba i ruch “antyszczepionkowy”?
  Teraz moja interpretacja jak to mogło wyglądać.
  Wiec jest sobie taki młody lekarz (rocznik 1984), który prawdopodobnie jest cenionym pediatrą. Skomentował burzę medialną wokół faktu szczepienia dzieci nieprawidłowo przechowywaną szczepionką, a to wywołało falę krytycznych komentarzy, pewnie w sporej części ludzi którzy generalnie nie ufają szczepionkom i farmacji.
  I teraz ktoś to sprytnie mógł postanowić wykorzystać. Bo z jednej strony mamy falę nienawiści a z drugiej strony zaszczuty młody lekarz który interesuje się muzyka i leczy chore ptaszki. Dodatkowo z praktycznego punktu widzenia w zasadzie ma rację.
  Czyli dla przeciętnego obserwatora jest jasno określone kto jest zły a kto dobry. Teraz wystarczy tylko pod tych nienawidzących podpiąć tego kogo się nie lubi. Czyli np Ziębę czy przeciwników przymusu szczepień i efekt kompromitacji gwarantowany.
  I w tym wypadku nawet lepiej jeśli Zięba wygra, bo biedny zaszczuty lekarz zostanie męczennikiem hejterów wierzących w retilian i teorie spiskowe. Bo tak to zostanie przedstawione.
  https://www.youtube.com/watch?v=uWY6IDu0FqA – tutaj próbka z kanału lekarza.
  Media już wydały wyrok kto jest winny:
  https://tech.wp.pl/lekarz-ma-dosc-oskarzen-antyszczepionkowcow-chca-zniszczyc-moj-wizerunek-6220577562548353a
  A dzielny lekarz walczy o dobre imię nie swoje, a lekarzy.

  I teraz myślę że potoczy się to w kierunku jak największej burzy ze strony przeciwników przymusu sczepień. Najlepiej jeśli będzie w tym dużo nienawiści i personalnych bezzasadnych oskarżeń. I tu nie ma znaczenia kto nieprzychylną kłamliwą lub obraźliwą opinię wygłosi, medialnie będzie i tak “antyszczepionkowcem”.

  Co w tej sprawie należało by zrobić żeby jak najmniej zaszkodzić tym którzy ze względu na swoje poglądy chcą mieć wybór metod leczenia siebie i swoich dzieci.
  Po pierwsze w tej sprawie jak najmniej szumu oskarżeń nienawiści. Jak najmniej dyskusji przy tej okazji na temat szkodliwości szczepień (ta sprawa tego nie dotyczy). Jeżeli faktycznie przedstawia jakieś zarzuty Ziębie to musiałby być idiotą żeby to przegrać, a idiota nie jest.
  Jeżeli już ktoś chce dyskutować o niebezpieczeństwach podawania tych źle przechowywanych szczepionek. To konkretnie na ten temat bez wplatanie wszelkiej maści niesprawdzonych teorii na temat koncernów farmaceutycznych lekarzy itp. Każde odniesienie do czegoś co media nazywają teorią spiskową użyte zostanie w celu skompromitowania ruchu.

  A generalnie w dyskusjach na temat szkodliwości szczepień. Ludzie którzy chcą mieś wybór czy szczepić czy nie, to nie “antyszczepionkowcy”, to zwolennicy wolności wyboru. Wolność wyboru dotyczy zarówno tych co chcą jak i tych którzy nie chcą szczepić. Bo jeśli analogicznie nazwać by zwolenników przymusu szczepień to są to antywonościowcy, bo chcą w imię swojego wyboru odebrać prawo wyboru myślącym inaczej.

 8. mariusz 12.06.2018 02:06

  Wydaje się że rządząca dyktatura uważa, że duża zachorowalność sprawi, że szczepieni ludzie będą bardziej podatni na chorobę. Druga możliwość to, że zachorowalność zwiększy koszt leczenia dużej ilości ludzi nieszczepionych. Jakoś nie idzie to w parze z przepisami w innych krajach. Do tego jest jeszcze trzecia sprawa. Szczepionka na świńską grypę kilka lat temu była celowo zatruta i powodowała uszkodzenie mózgu. Obecne szczepionki mają retrowirusy i są bardzo niebezpieczne.

  Inna rzecz, że Zięba nie przebiera w określeniach i używa mocnych, zamiast spokojnie wyrażać opinie.

 9. koszyk91 12.06.2018 06:45

  Zamotali się jak zwykle. Pragną zamordyzmu. Sprawę umożą skoro MZ samo przyznało się, że nie mają żadnych badań naukowych potwierdzających bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki na HPV. Zięba i Stop NOP mają tony dokumentów na potwierdzenie swoich racji. Z drugiej strony jest tylko zmowa koncernów.

 10. mariusz 12.06.2018 07:32

  Weź pod uwagę jeszcze fakt że w Polsce wyroki zapadają niezgodnie z prawem. Chociażby taka sprawa Zbigniewa Kękusia, który z błahego powodu został oskarżony bezpodstawnie o obrazę Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego sprawa toczyła się dziesięć lat. Został uniewinniony, ale już na początku gdy wniesiono oskarżenie stracił pracę dyrektora i zarobki za cały okres w wysokości kilkadziesiąt milionów złotych. Po piętnastu latach nie może odzyskać tej kwoty.

 11. Aida 12.06.2018 07:45

  “Zięba i Stop NOP mają tony dokumentów na potwierdzenie swoich racji.”
  Jakich dokumentów na przykład?

 12. koszyk91 12.06.2018 08:30

  Z drugiej strony to jakaś podpucha, kto w dobie rodo ujawnia swój adres zamieszkania? Chce zginąć jak męczennik?

  @Aida google się zacięło?

 13. Aida 12.06.2018 08:37

  @koszyk91
  Ty to napisałeś, więc na Ty powinieneś podać przykłady tych dokumentów. Sądzisz, że każdy dokument znajdziesz w google? BRawo, a może jednak nie…

 14. rumcajs 12.06.2018 09:17

  @@aida@@
  Jesli dla ciebie fakt, że w japonii zakazano szczepienia przeciwko raka szyjki macicy, bo udowodniono, że nie chroni ona, a wywołuje inne bardzo groźne choroby, to nie dowód, to czego oczekujesz???

  Pisanie “antyszczepionkowcy, i wystepowanie ogólnie przeciwko szczepieniom, nic nie da, bo gro problemów w szczepionkach, to nie same szczepionki a zawarte w nich konserwanty, czyli zwiazki rteci, oraz aluminium, a to także zostało dawno udowodnione. Zachowujesz sie jak średniowieczny wypasacz sewiń, który nie znając jakiegoś zjawiska, uznaje to za działanie Boskie, a to tylko wiatr… Na łamach WM były publikacje, i to powaznych RZADOWYCH agencji usa, o szkodliwości tych zwiazków, a potwierdzeniem bezdyskusyjnym, jest to, że te same firmy na rynek usa nie stosuja tych zabujczych konserwantów, ale dla takich madrych inaczej, w Polsce i biednych krajach nadal… Proponuje wiecej zainteresowania, i znikna watpliwości, i nie bedzisz myslał o Bogu, a wiedział, że to wiatr ci wyłamał drzewa w okolicy..

 15. net 12.06.2018 09:19

  Gruźlica sama się poddała, czy może została w znacznym stopniu wyeliminowana przez szczepionki ?

 16. piosk2 12.06.2018 09:44

  akurat w przypadku gruźlicy to znaczny wpływ miało polepszenie warunków bytowych. cytuję :

  “Uważa się, że zakażenie prątkiem jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym do zachorowania.
  Najczęstszym czynnikiem zewnętrznym osłabiającym organizm ludzki jest nędza.
  Z nędzą bowiem związane jest niedożywienie, które osłabia organizm, w tym jego siły obronne. Z nią również związane są złe warunki mieszkaniowe– przeludnione, ciemne , wilgotne mieszkania, złe warunki sanitarne – wszystko to stwarza doskonałe warunki szerzenia się zakażenia prątkiem od chorego na jego najbliższe otoczenie. W ciasnym, ciemnym, źle wietrzonym pomieszczeniu więcej prątków utrzymuje się w powietrzu, niż w dużym nasłonecznionym i wietrzonym pomieszczeniu. Nędza jest też źródłem ciągłych stresów psychicznych, osłabiając układ odpornościowy człowieka. Stresy psychiczne wywołane nędzą, aktualnym lub potencjalnym bezrobociem, choć nie tylko, są przyczyną takich nałogów jak alkoholizm czy narkomania, a także nikotynizm. Wszystkie te nałogi szkodliwe są dla układu odpornościowego człowieka i zwiększają ryzyko zachorowania na gruźlicę.”

 17. rumcajs 12.06.2018 09:58

  Gruźlica to choroba biednych i niedorzywionych. Nie oznacza to, że nie zachoruja na nia bogaci i najedzeni, ale wymienione środowiska sa bardziej podatne na zachorowanie, z powodu osłabienia organizmu. W czasach gdy opracowywano szczepionki, pozyskiwano je ze szczepów czynników je wywołujacych, i nie stosowano rteci i aluminium jako konserwanty. Dzis szczepionki wypełnione sa “wyciagiem” z martwych ciał zabitych noworodków z przerywanych ciąży. ( nie wiem czy to aby na pewno prawda, ale sa takie głosy…)
  Związki autyzmu z pochodnymi rtęci i aluminium sa naukowo udowodnione, ba okazuje sie, że te zwiazki oraganiz dziecka potrafi “dziedziczyć” po rodziacach, i organizm je kumuluje, jak arszenik.
  Są choroby, które zdecydowanie , moim zdaniem zostały ograniczone szczepionkami, ale nie te, które wywołuja wirusy. Problemem , moim zdaniem jest zachłanność koncernów, brak jakichkolwiek badań efektów ubocznych szczepionek, oraz ukrywanie faktów powikłań, oraz pozostawianie samym sobie rodziców z okaleczonymi dziećmi.
  Aby wygrać walkę z trymi problemami, trzeba atakować za substancje trujące, bo to łatwo udowodnic, i niedopuszczac do przypisywania łatki “antyszczepionkowca”, bo z powodu małej wiedzy ludzi, a i lekarzy także, człowiewkowi z łatka antyszczepionkowca, bardzo ławto tez “przykleić” opinie oszołoma, itd…Wtedy ma przegrana na 100%, jeszcze zanim rozpoczął walke…
  Dlatego koncerny i zwolennicy ich kasy, staraja się jak moga , z prasa reżimowa po społu, przypinac łatke “antyszczepionkowca”, albo jak przeczytałem ostatnio “proepidemiowca”..

 18. Maximov 12.06.2018 10:12

  Zawsze możecie zapytać dlaczego nie ma państwowych instytutów badających i ew. produkujących szczepionki?
  Dlaczego z jednej strony mam państwowy przymus a z drugiej brak odpowiedzialności państwa?

 19. Szwęda 12.06.2018 18:29

  Bardzo dobrze mi się słucha pana Zięby, ale ja posiadam wrodzoną nieufność, sceptycyzm i podchodzę do niego z lekką rezerwą właśnie dlatego, że posiada charyzmę, a podejrzewam również, że ma silną sugestię (w mowie i w piśmie) – stąd zapewne tysiące rzekomych lub prawdziwych ozdrowień. Jednak całkowicie się zgadzam z dość delikatnie poruszanym przez p. Ziębę tematem medycyny i biznesu – myślę, że dla większości ludzi myślących sprawa jest oczywista.

 20. mariusz 13.06.2018 05:36

  Chyba nie chodzi o zawartość merytoryczną przekazu tylko emocjonalną, czyli nieważne czy Zięba ma rację tylko ważne czy nie używał określeń obraźliwych a Zięba ma tendencję do używana określeń obraźliwych. Nie powie że ktoś nie ma racji bo (…) i że stosowanie danej metody może przynieść szkody zgodnie z poglądami (…) tylko powie że osoba (imię nazwisko) jest idiotą bo stosuje jakąś metodę.

 21. kuralol 13.06.2018 08:02

  Na czym polega ten ”interes” podam na przykładzie towaru, który jest przecież dobrze każdemu znany. Węgiel. Węgiel jest niezbędny do leczenia wielu dolegliwości oraz niezbędny pijakom by wiązać nim trutkę z alkoholu. Ze 4 lata temu opakowanie 20 tab. jeszcze kosztowało 3 zł i zawierała go każda tabletka 500mg. Obecnie są dostępne tylko jakieś kapsułki po 150mg w taniej aptece dla nędzarzy za 5zł też 20 tab. A normalna cena w zwykłych sieciowych aptekach to około 10 zł. Komentować nie ma co każdy sam wyciągnie wnioski jaki to jest ”interes.”
  PS
  Wcześniej przed węglem skasowali z aptek czarną sól. (Jest dostępny tylko substytut chemiczny czterokrotnie droższy.) Ta sól to bardzo potężny środek przeciw zanieczyszczeniu jelit chemią zawartą w przetworzonej żywności. Przypadek? Kolejny przykład, to ziele wrotyczu w starej książce lekarskiej jest lekarstwem np na otyłość i tzw cukrzycę, a w nowych wydaniach figuruje już jako trucizna… Akurat o tym nie jest łatwo się przekonać bo stare wydania zielników i podręczników nagle osiągają astronomiczne ceny na licytacjach. Wydaje mi się, że coraz więcej ludzi zaczyna się samemu leczyć zamiast polegać na tzw ”medycynie tabletkowej.”

 22. mariusz 13.06.2018 08:12

  Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na brak u Zięby trzeźwego spojrzenia na sytuację polityczną. On twierdzi że władza należy do społeczeństwa bo tak jest zapisane w konstytucji, ale nie mówi jednocześnie że nie ma żadnych mechanizmów kontroli wybranej garstki dyktatorów. Tych mechanizmów kontroli nie było od czasów Rewolucji Francuskiej. Zięba mówi że trzeba dokonać zmian, ale nie wie jakich. Zagórski mu podpowiedział, że parlament powinien być bezpartyjny. To niczego nie zmieni. Pisałem na ten temat referat na konferencję naukową. Emmanuel Kant w XVIII wieku opracował teorię władzy na poziomie dzielnic miast obejmujących teren zamieszkały przez 15 tysięcy osób i żeby nie było władzy powyżej nich. Tylko w ten sposób społeczeństwo może kontrolować sytuację. Zgodnie z opracowaniami Garry Vespermana i Stevena Greera, w połowie XX wieku rząd w USA korzystając ze swoich nieograniczonych uprawnień jakie dostał od społeczeństwa, powołał komisję do blokowania patentów. Do tej pory ta komisja zablokowała 5000 patentów pod pretekstem zagrożenia bezpieczeństwa. Świadkowie zebrani przez tych dwóch wymienionych panów zeznali, że te technologie wyprzedzają oficjalną naukę o kilkaset lat!!! Oznacza to zatrzymanie starzenia, leczenie wszystkich chorób, produkcja wszystkiego bezpłatnie. To mogliśmy mieć już 30 lat temu i nadal tego nie mamy i nie będziemy mieli bez likwidacji władzy centralnej która ma uprawnienia do blokowania patentów.

 23. Xman 13.06.2018 12:25

  @ KURALOL To że ceny niektórych leków idą w gorę jest naturalne ale przyznaję ci rację że drugie dno tez istnieje. Tym drugim dnem jest eliminacja tanich, naturalnych substytutów drogich leków ktore mogą być produkowane i sprzedawane tylko przez firmy farmaceutyczne. Co do wrotyczu to jest on przede wszystkim lekarstwem odrobaczającym organizm i to podobno bardzo skutecznie.

 24. Xman 13.06.2018 12:42

  @kuralol dodam: przez wielkie firmy farmaceutyczne 😉

 25. Aida 30.08.2018 12:33

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.