Rozpoczyna się proces Baby Doca

Opublikowano: 03.03.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 309

Były dyktator Haiti, Jean-Claude Duvalier, znany też jako “Baby Doc”stanął na rozprawie, która ma stwierdzić czy można go oskarżyć o zbrodnie przeciw ludzkości. Podczas jego rządów setki więźniów politycznych było torturowanych a wielu innych zostało zamordowanych.

Były dyktator powrócił do Haiti po 25 latach pobytu we Francji, która udzieliła mu schronienia po tym jak został odepchnięty od władzy przez rywali we własnym kraju. Duvalier podczas objęcia władzy był najmłodszą głową państwa na świecie. Kiedy uzyskał władzę miał 19 lat. Jego ojciec, Francois “Papa Doc” Duvalier, sprawował władzę w Haiti od 1957 roku.

Podobnie jak ojciec, posługiwał się on milicjami znanymi jako Tontons Macoutes aby sprawować kontrolę nad tym wyspiarskim państwem. Rodzina młodszego Duvaliera była znana z trwonienia publicznych pieniędzy. Nawet po utracie władzy, małżonka dyktatora była częstą bywalczynią spotkań organizowanych przez wyższe klasy francuskiego społeczeństwa i nie stroniła od pobytów w luksusowych hotelach oraz zakupach za kilkaset tysięcy dolarów u paryskich jubilerów.

Baby Doc jest oskarżany o udział w kartelach narkotykowych oraz handel organami zmarłych Haitańczyków. Mimo to rząd Ronalda Reagana sympatyzował z nim z powodu znanych antykomunistycznych poglądów obydwu Duvalierów.

Źródło: Antiklas

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Il
Użytkownik

Francja chroniła zbrodniarza ?

A jak bardzo zbrodnicza była i jest (neo)kolonizacyjna Francja ? (ze swoją legią cudzoziemską)

” … dwaj pracownicy francuskiej organizacji humanitarnej zostali skazani na 2 lata pozbawienia wolności za próbę wywiezienia z Czadu w celu późniejszego przekazania do adopcji ponad 100 dzieci.”

http://wolnemedia.net/prawo/policja-odkryla-siec-handlarzy-zywym-towarem/