Różnice w śmiertelności na COVID-19 u różnych ras

Opublikowano: 26.01.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1780

Queen Mary University of London i Barts Health NHS Trust przeprowadziły badanie i odkryły, że pacjenci z koronawirusem z różnych grup etnicznych różnią się przebiegiem choroby. Wyniki badań opublikowano na portalu „BMJ Open”.

W ramach badania przeanalizowano dane od 1737 pacjentów powyżej 16 roku życia z potwierdzonym COVID-19. Wszyscy byli hospitalizowani w pięciu szpitalach od 1 stycznia do 13 maja 2020 roku. Azjatów było 538 (31 procent), czarnoskórych 340 (20 procent), białych 707 (40 procent). W sumie 511 pacjentów zmarło do 30 dnia, a to 29 procent całości.

Poinformowano, że pacjenci z mniejszości etnicznych byli średnio młodsi niż biali z COVID-19. Ponadto Azjaci byli 1,54 razy bardziej narażeni na zarażenie, a pacjenci z ciemną karnacją 1,8 razy częściej byli przyjmowani na OIOM i otrzymywali respirator w porównaniu z pacjentami rasy białej.

Osoby pochodzenia azjatyckiego były o 1,49 bardziej narażone na śmierć niż osoby o jasnej karnacji i 1,3 razy częściej wśród osób czarnych. Pacjenci rasy azjatyckiej i czarnej mieli o 50-80 procent wyższe ryzyko trafienia na respirator i przebywania na oddziałach intensywnej terapii w porównaniu z białymi w tym samym wieku.

Specjaliści twierdzą, że badanie pokazuje nieproporcjonalny wpływ koronawirusa na przedstawicieli różnych grup etnicznych. Naukowcy podkreślili również, że badanie objęło dużą liczbę pacjentów, ale nie byli oni w stanie dokonać bardziej szczegółowego podziału według pochodzenia etnicznego.

Na podstawie: Bmjopen.bmj.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. qhashbba 26.01.2021 14:15

    Nie wiem skad macie te bzdury, ale dane NHS mowia o 388 przypadkach smierci i 18500 zakazeniach i chorych od marca zeszlego roku. Dane ogolnodostepne na stronach NHS.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.