Rozmieszczą w Niemczech 20 bomb atomowych

Opublikowano: 23.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 751

Plany rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Niemczech potwierdzają dokumenty odnośnie budżetu USA, które trafiły do dyspozycji programu „Frontal21” na kanale ZDF, twierdzą jego autorzy.

W bazie lotniczej Bundeswehry w mieście Büchel na terytorium kraju związkowego Nadrenia-Palatynat w Niemczech zostanie rozmieszczonych 20 amerykańskich bomb atomowych typu B61-12, informuje niemiecki kanał ZDF.

Dochodzeniu dotyczącemu rozmieszczaniu tych bomb został poświęcony program „Frontal21” przygotowany na kanale ZDF. Informację na temat rozmieszczenia broni rzekomo potwierdzają amerykańskie dokumenty dotyczące budżetu USA, które trafiły do dyspozycji autorów programu.

W zapowiedzi programu stwierdza się, że Bundestag większością głosów głosował za usunięciem broni jądrowej z terytorium Niemiec już w 2010 roku. Jednak tego nie zrobiono, a teraz znajdujące się w Niemczech bomby zostaną zastąpione nowymi — jeszcze potężniejszymi.

Według autorów programu nowe bomby są znacznie bardziej dokładne, niż te stosowane przez Stany Zjednoczone do bombardowania Japonii w 1945 roku. Zwracają oni również uwagę na ich moc. Pod względem ich mocy one przewyższają 80 bomb podobnych do tej, która została zrzucona przez Amerykanów na Hiroszimę w 1945 roku.

ZDF cytuje rzeczniczkę rosyjskiego MSZ Marię Zacharową, która według danych kanału skomentowała sytuację dla programu „Frontal21”. „Obawiamy się, że kraje, które nie posiadają własnej broni jądrowej, ćwiczą jej zastosowanie — a mianowicie w ramach strategii NATO odnośnie „udziału atomowego”, — powiedziała. — Jest to naruszenie artykułów 1 i 2 Traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej”.

Plany Niemiec odnośnie inwestowania w rozmieszczenie amerykańskich bomb atomowych potwierdził polityk partii SPD Thomas Hitschler specjalizujący się w sprawach obrony, poinformował ZDF. Według niego w najbliższych latach na rozwój bazy wojskowej w Büchel rząd federalny zamierza wydać 112 mln euro.

Były parlamentarny sekretarz stanu Niemiec Willy Wimmer nazwał zamiar rozmieszczenia bomb atomowych w Nadrenii-Palatynacie „świadoma prowokacją naszego rosyjskiego sąsiada”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 23.09.2015 20:33

    to jest przykład bezczelnego prowokowania III w. ś. Ruscy w końcu przestaną dawać sobie w kaszę dmuchać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.