Rozkradają dary

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1176

31 sierpnia 2022 r. opublikowano w USA informację, że ładunek z pomocą docierający pociągiem na Ukrainę został rozkradziony przez lokalne władze. Amerykańscy podatnicy zareagowali rozgoryczeniem na wiadomość zwłaszcza, że dokonało się to z udziałem członków służby bezpieczeństwa i jednostki do walki z korupcją Zaporoża.

Nie jest tajemnicą, że urzędnicy ukraińscy są znani z korupcji mimo paradoksalnego istnienia agencji zwalczającej korupcję. Dokonują tego ludzie z kręgów władzy. Z przewożonej pociągiem pomocy przeznaczonej dla mieszkańców Zaporoża nie zostało nawet jedno opakowanie czegokolwiek. Jak ustalono, skradzione z pociągu dobra trafiły do sprzedaży w lokalnych sklepikach. Ładunek mieścił się w 22 kontenerach jakie zazwyczaj transportują statki. Ich zawartość dostarczona wcześniej przez 389 samochodów ciężarowych znikła. Stanowiły ją: żywność, odzież, broń i pieniądze ze Stanów Zjednoczonych.

Nie jest to precedens. O przypadkach tego rodzaju wiedziano od dawna, a UE stawiała Ukrainie jako jeden z warunków członkostwa zażegnanie procederu korupcyjnego.

Dowiadujący się o tym fakcie mocno poirytowany dziennikarz, nie szczędząc ostrych słów, zauważa, że w Ameryce już odczuwane są braki w zaopatrzeniu w żywność. Niektóre miasta znalazły się w tak trudnej sytuacji, że potrzebują jej bardziej niż ukraińskie. Tymczasem rząd przekazuje 22 kontenery, które zamiast trafić do ludzi potrzebujących, potęgują ich okradanie. Niezależnie od Czerwonego Krzyża i instytucji rządowych, w Europie działają także zorganizowane grupy ludzi dobrej woli gromadzących wszystko, co możliwe – od dziecięcych ubranek, żywności, siedzenia samochodowe dla dzieci, pieluchy, antybiotyki, by wszystko trafiło przy współudziale służb specjalnych do… paserów?

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.